Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2020 08:08
ps5 konsola
3040V

Gry z PS5 i PS4 w odświeżonej bibliotece Sony. Nie uwzględniono już tytułów z PS3, PS Vity i PSP

Sony odświeżyło witrynę PlayStation, jednak w bibliotece gier nie znajdziecie już wzmianki o produkcjach z PlayStation 3, PlayStation Vity czy PlayStation Portable. Japoński producent skupia się na PS5 i PS4.

W zeszłym tygodniu pojawiła się niepokojąca wiadomość, według której Sony zamierza zrezygnować ze wsparcia starszych konsol na nowej witrynie PlayStation Store. Prawdopodobnie zmiany są większe, niż mogliśmy się spodziewać.

W nocy japońska korporacja uruchomiła nową zakładkę na PlayStation.com, dzięki której gracze mogą przeglądać swoje gry i pobierać je na konkretny sprzęt. Problemem okazuje się jednak dostępność platform, ponieważ obecnie na podstronie znajdziecie jedynie tytuły z PS4, a w przyszłości z PS5.

W bibliotece gier znalazły się tylko dwie zakładki „PS4” i „PS5”, więc gracze nie tylko nie kupią gier z PS3, PS Vity i PSP korzystając z witryny PlayStation Store (opcja będzie dalej dostępna przez same konsole), ale też nie uruchomią pobierania przez stronę.

Trudno stwierdzić, dlaczego Sony odcina się od swoich poprzednich konsol, skupiając się wyłącznie na dwóch nowszych generacjach. Prezentowane podejście znacząco różni się od taktyki konkurencji – wczoraj Microsoft ponownie potwierdził pełne wsparcie czterech generacji.

Źródło: Twitter: Wario64

Tagi: PlayStation playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony