Shadwen nie trafi na PS5 przez błąd. Frozenbyte tłumaczy problem gry

News
1268V
Shadwen nie trafi na PS5 przez błąd. Frozenbyte tłumaczy problem gry
Iza Łęcka | 13.10.2020, 13:35

Shadwen jest jedną z produkcji, która trafiła na krótką listę gier z PS4 niedostępnych na PS5. Frozenbyte wyjaśniło nietypowy problem i niestety, w tym wypadku nie możemy liczyć, że deweloperzy rozwiążą niedogodności poprzez aktualizację.

W zeszłym tygodniu Sony ujawniło szczegóły wstecznej kompatybilności i zaprezentowało krótką listę gier niedostępnych na next-genowej konsoli. Większość produkcji bez problemu uruchomimy na PS5, natomiast już pierwsze studio zapowiedziało, że pracuje nad aktualizacją, która pomimo niedogodności, pozwoli na włączenie swojej produkcji na PlayStation 5.

Na przygotowanie patcha nie może pozwolić sobie Frozenbyte, którego Shadwen zasiliło wspomnianą wyżej listę. Deweloperzy podkreślili, że dzięki wstecznej kompatybilności gracze komfortowo zagrają na PS5 w takie ich produkcje jak Trine czy Nine Parchments, jednak z grą z 2016 roku jest pewien problem.

„Mamy wiele gier na PS4, w które można grać na PS5, w tym wszystkie gry Trine i Nine Parchments. Jednak z jakiegoś powodu Shadwen zatrzymuje się na ekranie ładowania. Gdyby stało się to w jednej z naszych nowszych gier, prawdopodobnie szybko znaleźlibyśmy przyczynę. Niestety, Shadwen jest dość stary, korzysta ze starszej wersji naszego silnika, a my już go nie wykorzystujemy.

Nie aktualizujemy Shadwen na żadnej platformie, więc debugowanie tego problemu lub tworzenie nowej wersji wymagałoby sporego wysiłku. Dlatego zdecydowaliśmy się, że Shadwen będzie grą tylko na PS4.”

Najprawdopodobniej zespół odpowiedzialny za sprawdzanie działania pozycji z PlayStation 4 na PlayStation 5 natrafił na usterkę w Shadwen, której niestety twórcy już się nie pozbędą. Bez odpowiednich narzędzi, naprawa gry rodziłaby wiele trudności, więc produkcja nie trafi na nową generację.

Musimy jednak przypomnieć, że nie doświadczymy zbyt wielkiej straty, ponieważ Shadwen jest tytułem z 2016 roku, który osiągnął na PS4 średnią ocen na poziomie 51%. Poniżej możecie sprawdzić zwiastun produkcji.

Źródło: https://www.psu.com/news/frozenbyte-explains-lack-of-shadwen-ps5-backwards-compatibility/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych