PS5 może otrzymać więcej gier z PS4. Jeden z twórców pracuje nad usunięciem problemu

News
2236V
PS5 może otrzymać więcej gier z PS4. Jeden z twórców pracuje nad usunięciem problemu
Iza Łęcka | 12.10.2020, 07:40

W zeszłym tygodniu Sony potwierdziło szczegóły wstecznej kompatybilności PS5 i przedstawiło listę gier z PS4, których nie uruchomimy na nowej generacji. Wiele wskazuje na to, że twórcy mogą zapewnić stosowną aktualizację, by dostarczyć swoją produkcję na next-gena, gdyż pierwszy deweloper już pracuje nad udostępnieniem swojej pozycji.

Sony pod koniec zeszłego tygodnia opublikowało szczegółową wiadomość dotyczącą nowej generacji. Japończycy poświęcili sporo uwagi PlayStation 4, dzięki czemu zapewnią dostęp do większości gier na PS5. Lista produkcji, których nie włączymy na next-genie jest skromna, jednak może zostać jeszcze skrócona.

Powyższą sytuację zasugerował deweloper DWVR, który potwierdził, że pracuje nad aktualizacją umożliwiającą działanie jego tytułu na PlayStation 5. Nie wiemy, gdzie dokładnie leży problem, ale najwidoczniej może on zostać rozwiązany poprzez zwykły patch:

„Pracuję nad patchem, by rozwiązać ten problem, mam nadzieję, że pojawi się on przed premierą PS5. Zobaczę także, czy gra może zostać poprawiona w Boost Mode na PS5, ale najpierw muszę dużo poeksperymentować”.

Deweloper z Mad Triangles pragnie także się przekonać, czy funkcja Boost Mode może zostać wykorzystana w jego grze. Możemy więc przypuszczać, że także i w tym wypadku twórcy będą mogli zapewnić poprawki i ulepszyć swoje tytuły po debiucie next-gena.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps4-games-not-compatible-with-ps5-could-yet-be-patched-developer-suggests/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych