Twórcy GTA 5 kupili autorów Crackdown 2. Rockstar Dundee może pracować nad remasterami

News
2240V
Twórcy GTA 5 kupili autorów Crackdown 2. Rockstar Dundee może pracować nad remasterami
Wojciech Gruszczyk | 12.10.2020, 19:41

Rockstar pracuje nad przynajmniej kilkoma produkcjami i autorzy GTA 5 potrzebują dodatkowych rąk do pracy. To właśnie z tego powodu studio kupiło nowy zespół, który rozpoczął już prace nad tajnymi tytułami.

Na liście zespołów studia Rockstar pojawiła się nowa ekipa. Rockstar Dundee to według informacji redakcji TheGamer, studio Ruffian Games, czyli deweloperzy pracujący wcześniej nad Crackdown 2, Crackdown 3 oraz Halo: The Master Chief Collection. To prawdopodobnie ten trzeci tytuł był ważny dla deweloperów odpowiedzialnych za serię Grand Theft Auto.

Ruffian Games w mediach społecznościowych nie zmieniło jeszcze nazwy, ale deweloperzy już w zeszłym roku poszukiwali pracownikówinżynierowie pracują nad „nieokreślonymi tytułami” dla studia Rockstar.

Twórcy wcześniej zajmowali się między innymi wspomnianym Halo: The Master Chief Collection – zespół pracował nad portami Halo 3 i Halo 4. Deweloperzy mają doświadczenie w odświeżaniu klasyków, więc według doniesień, to właśnie ten zespół może rozwijać kilka remasterów klasycznych hitów od Rockstar.

Jak wiadomo GTA 5 zmierza na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, ale możemy podejrzewać, że deweloperzy otrzymają za zadanie odświeżenie innych historii. W Sieci pojawił się już oficjalny dokument przejęcia:

Twórcy GTA 5 kupili autorów Crackdown 2. Rockstar Dundee może pracować nad remasterami

Źródło: https://www.thegamer.com/rockstar-buys-crackdown-2-developer-ruffian-games-rebrands-to-rockstar-dundee/

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper