Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2020 09:48
Hellish Quart
2831V

Hellish Quart z demem. Realistyczna bijatyka od jednego z autorów Wiedźmina 3 zgarnia pochwały

Polscy deweloperzy znów tworzą niezwykle ciekawe, wyjątkowe gry. W takich słowach można mówić o Hellish Quart, które kilka dni temu doczekało się wersji demonstracyjnej.

Twórca, który wcześniej pracował nad animacjami Geralta w Wiedźminie 3 od pewnego czasu zajmuje się tworzeniem małego projektu pt. Hellish Quart. Gra wyróżnia się o tyle, że nie jest kolejną, schematyczną bijatyką, ale czymś wyjątkowym, kojarzącym się z Bushido Blade z PlayStation. W polskiej grze dominuje realizm - wystarczy jedno cięcie szablą, by odrąbać oponentowi dłoń czy wyłączyć go celnym cięciem z dalszego pojedynku.

Tytułem już zachwycają się pierwsze osoby - m.in. doskonale znany w społeczności fanów tradycyjnej szermierki Skallagrim. Każdy z was może za darmo sprawdzić demo Hellish Quart, które już pojawiło się na Steamie. Pliki pobrać można za darmo z tego miejsca.

Demo pozwala na walkę tylko 3 postaciami walczącymi polską szablą. W grudniu, gdy gra wejdzie do Wczesnego Dostępu na Steam, otrzymamy też postać dzierżącą rapier i miecz.

Więcej informacji o Hellish Quart znajdziecie tutaj.


Tagi: bijatyka hellish quart polska Wiedzmin