Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.09.2020 11:29
Hellish Quart
1097V

Hellish Quart. Realistyczna polska bijatyka na zwiastunie z terminem wydania

Pierwszy gameplayowy zwiastun Hellish Quart wywołał wielkie emocje. Gracze zachwycili się realizmem polskiej gry o dawnej szermierce. Wiemy już, kiedy będziemy mogli zagrać w to cudo!

Hellish Quart, które przypomina mocno pod względem ogólnej koncepcji Bushido Blade z pierwszego PlayStation, trafi na Steam w formie Wczesnego Dostępu już 7 grudnia 2020 r. Grę wyceniono w tej wstępnej formie na ok. 65 zł.

Akcja Hellish Quart rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W bijatyce, za której powstawanie odpowiada jeden polski deweloper o sukcesie szermierczym decyduje najczęściej jedno celne trafienie. W szykowanej grze wystarczy moment by odrąbać oponentowi np. dłoń i zakończyć starcie. Gra nie zapewnia żadnych pasków energii, ani specjalnych combosów czy innych, nierealistycznych motywów.

Polski autor, który wcześniej pracował nad Wiedźminem 3, zapewnia, że Hellish Quart powalczymy realistycznym orężem z XVII wieku, przy uwzględnieniu stosowanych wtedy technik. Tytuł zapewni oprócz trybu singleplayer, w którym wystąpią scenki fabularne, również możliwość sprawdzenia się w multiplayerze.

Po więcej gameplayu z Hellish Quart odsyłam was tutaj.

Tagi: bijatyka bushido blade hellish quart polska