Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 10.10.2020 17:15
Baldur's Gate 3
1351V

Baldur's Gate 3. Twórcy są zawiedzeni brakiem kreatywności graczy w kwestii kreatora postaci

Twórcy Baldur's Gate 3 są zawiedzeni tym, że gracze nie wykorzystują w pełni przygotowanego przez nich kreatora postaci.

Baldur's Gate III zadebiutowało we wczesnym dostępie parę dni temu. Miałem okazję zapoznać się z grą pod koniec zeszłego tygodnia i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - pełną moją opinię możecie przeczytać w tym miejscu.

Belgijscy deweloperzy zaoferowali bardzo obszerny kreator postaci. Niestety, ale większość opcji, które przygotowali twórcy dla swoich odbiorców, nie są w ogóle wykorzystywane, bowiem niemalże każdy zainteresowany klasycznym RPG-iem próbuje - zresztą, jak w większości przypadków - zrobić postać, która będzie przypominała swoim wyglądem nas samych.

Przed poprawkami podzielmy się czymś, co sami stworzyliście (to wasza własna wina) poprzez wybory w tworzeniu postaci. Przy tworzeniu postaci wybraliśmy najpopularniejsze opcje i zebraliśmy nasze informacje do kupy. Początkowo myśleliśmy, że nasz system analityczny nie działa! 

Gratulacje, w zasadzie zostałeś domyślnym mieszkańcem Krypty. Co jest z Wami? Daliśmy Wam demoniczne oczy, rogi, a nawet ogony. Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ ciężko nad tym pracowaliśmy!

Do grupki domyślnych postaci należę i ja. Mimo tego, iż sprawdzałem w kreatorze postaci, jak prezentuje się potencjalny diabełek, elf, tudzież krasnolud, najbardziej chciałem zagrać kimś, kto będzie przypominał mnie - zresztą, podobnie działam i w innych tego typu grach. Dajcie znać, o ile gracie już w Baldur's Gate 3, jakiej rasy jest Wasz bohater.

Źródło: https://kotaku.com/baldur-s-gate-3-players-called-out-for-their-basic-ass-1845329172

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios