Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020 21:21
Crucible
1846V

Crucible to gigantyczna porażka. Amazon wycofuje grę z rynku po miesiącu od premiery

Crucible jest najlepszym dowodem na to, że Amazon ma duże problemy ze swoim działem gier. Produkcja zadebiutowała w maju, a teraz deweloperzy zdecydowali się na wycofanie tytułu z rynku. Pozycja będzie dostępna w zamkniętej becie.

Pierwszy raz o Crucible informowałem naszą społeczność we wrześniu 2016 roku. Później przez lata nie słyszeliśmy o grze, a w maju odbyła się jej premiera. Bez zapowiedzi, kampanii promocyjnej, pokazów – po prostu wrzucono tytuł na Steam.

Od początku analitycy nie wierzyli w sukces, a teraz mamy potwierdzenie fatalnej sytuacji produkcji. Deweloperzy zamiast świętować pierwszy miesiąc od premiery, ogłaszać nową zawartość lub chwalić się pierwszymi wynikami: usuwają Crucible z rynku. Pozycja zostanie przywrócona do zamkniętej bety, podczas której twórcy chcą rozwijać pozycję ze społecznością. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Relentless Studios nie będzie miało wkrótce z kim rozbudowywać projektu, ponieważ gra już teraz angażuje garstkę zainteresowanych.

W zasadzie trzeba to powiedzieć wprost – Crucible to kolejna porażka Amazonu, który choć podobno nie szczędzi na budżety, to jednak nie potrafi okiełznać projektów, które w ostateczności kończą tak jak właśnie opisywany tytuł.

Sprawdziliście Crucible?

Źródło: Twitter: PlayCrucible

Tagi: Amazon Game Studios Crucible Relentless Studios