Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 11:10
PlayStation 4 Real Madryt
2423V

PS5 będzie promowane przez Real Madryt. PlayStation 5 i PlayStation 4 oficjalnymi konsolami Królewskich

Real Madryt opublikował nową reklamę potwierdzającą współpracę z PlayStation. Wydaje się, że nie bez powodu nowym partnerem japońskiego giganta będzie obecny mistrz La Liga. Królewscy regularnie stają do walki o najwyższe trofea, są niezwykle popularni i na pewno skutecznie będą promować PS5.

W najbliższych tygodniach tacy zawodnicy jak Eden Hazard, Karim Benzema oraz Sergio Ramos (gwiazdor produkcji Amazonu) mogą coraz śmielej prezentować się z kontrolerami do PlayStation 4 i PlayStation 5. Real Madryt potwierdził nawiązanie strategicznej współpracy z Sony, na mocy której sprzęty japońskiej korporacji będą oficjalnymi urządzeniami wykorzystywanymi przez Królewskich.

„Real Madryt i PlayStation podpisały strategiczne partnerstwo dla rynku hiszpańskim w ramach współpracy, dzięki której obie strony pragną podwyższyć standard oraz przenieść świat rozrywki i sportu na wyższy poziom. Umowa obejmuje męską i żeńską drużynę piłkarską Realu Madryt oraz drużynę koszykarską, a także cały ekosystem PlayStation, w tym PSVR i usługi cyfrowe PlayStation Plus i PlayStation Now. W międzyczasie, w wyniku współpracy, nowe PlayStation 5 i PlayStation 4 staną się oficjalnymi konsolami Realu Madryt." – czytamy w komunikacie prasowym.

Na dobry początek Sony przedstawiło specjalne wydanie PlayStation 4 Pro o nazwie Real Madryt, które zawiera konsolę w pakiecie z Fifą 21 z licznymi dodatkami, ale możemy się spodziewać, że to dopiero początek. W przyszłym roku na pewno zobaczymy nowe zestawy – choć najpewniej Japończycy i Królewscy skupią się już na rozbudowanej promocji PlayStation 5.

„Witamy PlayStation jako oficjalną konsolę Realu Madryt. Partnerstwo pomiędzy tymi dwoma wiodącymi markami ma na celu zaoferowanie naszym fanom platformy łączącej klub z wirtualnym światem poprzez nowe i unikalne doświadczenia” – zapowiedział Emilio Butragueño, dyrektor relacji biznesowych Realu Madryt

Nie od dzisiaj wiadomo, że PlayStation chętnie inwestuje w piłkę nożną, a logo PS5 zobaczyliśmy już podczas ostatnich spotkań tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że Sony z okazji powrotu rozgrywek przygotowało specjalne motywy dla PS4 z UEFA Champions League.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/playstation_signs_strategic_partnership_with_spanish_football_team_real_madrid

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 ps5 real madryt sony