Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2020 16:06
Xbox Series X S karty
1133V

Xbox Series X|S Expansion Card zostaną przygotowane przez innych producentów. Firmy zadbają o większy rozmiar

Microsoft aktualnie zaprezentował tylko jedną kartę rozszerzeń do Xboksa Series X|S, którą możemy zamówić w między innymi sklepie amerykańskiej korporacji. Wkrótce jednak możemy usłyszeć o innych urządzeniach, dzięki którym znacząco zwiększymy możliwości instalowania gier na next-genowego Xboksa.

W zeszłym miesiącu do sprzedaży trafił Xbox Series X|S Seagate Storage Expansion Card i jest to aktualnie jedyna opcja, by rozbudować dysk nowych konsol Microsoftu i tym samym zapisać na sprzęcie kilka dodatkowych gier.

Możecie mieć jednak pewność, że firma Seagate nie otrzymała wyłączności od Microsoftu – Jason Ronald podczas podcastu Majora Nelsona potwierdził, że trwają prace nad innymi kartami. Sprzęt będzie charakteryzował się różnymi rozmiarami oraz cenami, więc klienci bez problemu sięgną po przykładowo urządzenie zapewniające dodatkowe 2TB na gry.

Jason Ronald zaznaczył, że istotne dla Microsoftu było, by już od dnia premiery gracze otrzymali opcję i mogli łatwo rozbudować pamięć Xboksa Series X i Xboksa Series S. Warto przypomnieć, że choć XSX zadebiutuje z dyskiem 1TB, to jednak gracze otrzymają dostęp do około 800GB na dane (resztę zajmuje system) – inaczej sytuacja wygląda w przypadku karty, ponieważ w tym wypadku kupując 1TB otrzymamy 931GB przestrzeni użytkowej.

Producenci muszą jedynie zadbać, by zewnętrzne dyski charakteryzowały się prędkością na poziomie 2,4GB/s – identycznie jak wewnętrzny dysk SSD NVMe M.2 PCIe 4.0. Gracze muszą jednak mieć pewność, że taki sprzęt nie będzie należał do najtańszych, ponieważ nawet Microsoft postawił na nową technologię, która swoje kosztuje – niezależnie od przeznaczenia.

Sprawdźcie szczegóły Storage Expansion Card.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75548/xbox-series-expandable-ssd-cards-will-go-above-and-below-1tb/index.html

Tagi: Microsoft Xbox Series X xbox series x|s