Frostpunk: The Board Game trafił na Kickstarter. Zobaczcie adaptacje hitu 11 bit studios

News
668V
Frostpunk: The Board Game trafił na Kickstarter. Zobaczcie adaptacje hitu 11 bit studios
Wojciech Gruszczyk | 06.10.2020, 18:00

11 bit studios zaprasza wszystkich fanów walki z zimnem na Frostpunk: The Board Game. Tytuł wylądował na Kickstarterze i już pierwsze materiały zapowiadają bardzo ciekawą rozgrywkę. Poznajcie szczegóły.

O Frostpunk: The Board Game pisaliśmy kilka tygodni temu, a teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że deweloperzy rozpoczęli zbiórkę na produkcję. Tytuł trafił na Kickstarter, więc Glass Cannon Unplugged i 11 bit studios zapraszają na poznanie informacji o grze i wsparcie projektu.

Planszowa adaptacja wielkiego hitu 11 bit studios łączy mechaniki z gier strategicznych i produkcji o budowaniu miast z możliwością zarządzania społeczeństwem, a to wszystko zostało ubrane w steampunkową estetykę. Misja śmiałków jest znana: zadaniem zainteresowanych jest zbudowanie miasta wokół generatora dającego ciepło.

Gracze w Frostpunk: The Board Game będą musieli zwracać uwagę na kształtowanie się społeczeństwa, ustanawianie nowych praw, wynajdowanie nowych technologii oraz oczywiście zbieranie surowców – każdy detal ma tutaj znaczenie. Produkcja charakteryzuje się trudnymi wyborami, z którymi będziemy się mierzyć podczas każdej sesji.

Za planszówkę odpowiada Adam Kwapiński – niezależny twórca zapewni wyzwania nawet dla weteranów Frostpunka. Gra to bazującą na scenariuszach rozgrywka wzbogacona rozbudowaną warstwą fabularną.

Frostpunk: The Board Game zaoferuje rozgrywkę dla singlistów oraz fanów kooperacji (do 4 graczy):

„Jako liderzy kolonii ocalałych, gracze zajmą role doradców w sprawach Społeczeństwa, Zdrowia, Generatora oraz Zasobów. Jak oryginał, tak i gra planszowa, wymaga przemyślanej strategii, a nie polegania na szczęściu. Kluczem do sukcesu jest efektywne zarządzanie zarówno mieszkańcami jak i infrastrukturą, włącznie z ikonicznym Generatorem, reprezentowanym na planszy przez szczegółową, plastikową miniaturę. Ale bądź ostrożny - ludzie nie są zwyczajnym zasobem. Będą zgłaszać problemy i reagować na obecną sytuację kolonii.”

Tytuł otrzyma nawet aplikację towarzyszącą, która pozwoli oddalonym od siebie graczom uczestniczyć w jednej sesji – każdy oczywiście musi posiadać własną kopię.

“Koncept aplikacji jest unikalny i rewolucyjny w przestrzeni gier planszowych. Kickstarter to miejsce do spełniania marzeń, więc osiągnijmy ten cel razem i zobaczymy, co magicznego uda nam się zrobić” - mówi Jakub Wiśniewski, CEO tworzącego grę studia Glass Cannon Unplugged.

Frostpunk: The Board Game kluczowe elementy:

  • Podział ról ułatwia naukę zasad, co pozwala nowicjuszom szybciej cieszyć się grą
  • Innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która posiada dedykowany system chwytania kostek co przekłada się na zarządzanie ryzykiem w grze
  • Mechanika zatrudniania pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne
  • Oparta na narracji mechanika kart Zmierzchu, pozwalająca kierować społeczeństwem z pomocą Praw i Technologii
  • Fascynująca mieszanka śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • Aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość

Źródło: Informacja prasowa: 11 bit studios

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych