PS5 ma osiągnąć lepszy start od PS4. Jim Ryan pewny sukcesu, wspomina o grach, podwyżce cen i doświadczeniu

News
3301V
PS5 ma osiągnąć lepszy start od PS4. Jim Ryan pewny sukcesu, wspomina o grach, podwyżce cen i doświadczeniu
Iza Łęcka | 06.10.2020, 07:00

Włodarze Sony są przekonani o wielkim sukcesie PS5. Urządzenie ma osiągnąć lepszy start od fantastycznego początku PS4, natomiast Jim Ryan nie ukrywa, że PlayStation 5 zdominuje rynek dzięki ekskluzywnym grom oraz „prawdziwie” next-genowemu urządzeniu.

Sony osiągnęło niesamowity wynik na obecnej generacji: według oficjalnych danych PlayStation 4 sprzedało się już w liczbie ponad 112,1 mln egzemplarzy na całym świecie. Konsola znajduje się na dobrej drodze, by zająć trzecie miejsce wśród najchętniej kupowanych gamingowych platform na świecie.

Jim Ryan jest jednak przekonany, że PS5 ma wszystkie cechy, by pobić wynik PS4 i tym samym zaliczyć lepszy start od PlayStation 4:

„Sądzimy, że PS5 sprzeda się w większej liczbie egzemplarzy w pierwszym roku obrotowym niż PlayStation 4 w analogicznym okresie.”

Sony potwierdziło, że do kwietnia 2014 roku PlayStation 4 osiągnęło sprzedaż na poziomie 7 mln sztuk na całym świecie, tymczasem korporacja chce pobić ten wynik. PlayStation 5 zadebiutuje również w listopadzie, dlatego sprzęt będzie miał taki sam czas na osiągnięcie wskazanego rezultatu.

W rozmowie z dziennikarzem koreańskiego portalu Naver szef Sony Interactive Entertainment również odniósł się do podwyżki cen gier na konsole nowej generacji. Jim Ryan nie chciał komentować decyzji Activision lub Take-Two, ale podkreślił, że w przypadku PlayStation 5 gracze zapłacą za jakość:

„Trudno jest mówić o ogólnym rynku gier lub innych konsolach, ale myślę, że w przypadku PS5 wartość jest oczywista.”

Sony posiada prosty plan na nową generację – pragnie fascynować graczy najlepszymi grami ekskluzywnymi i prawdziwie next-genowym sprzętem:

„Będziemy ekscytować fanów na całym świecie najlepszymi ekskluzywnymi grami obecnie dostępnymi na rynku i zapewnimy prawdziwie next-genowe urządzenie, które ich urzeknie.”

Nie ulega wątpliwości, że szef Sony Interactive Entertainment jest przekonany o wartości japońskiego sprzętu nowej generacji oraz popularności najlepszych IP, które mają być tak dobre, że ich podwyżka cen nie podważy decyzji graczy.

Sprawdźcie, jaka decyzja Sony dotycząca PS5 wywołała tak wielkie wzburzenie wśród japońskich graczy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-expects-playstation-5-sales-to-top-7-million-by-march-2021/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych