Znamy już oficjalną cenę Kinecta

Gry
1050V
Znamy już oficjalną cenę Kinecta
Bartosz Dawidowski | 22.06.2010, 07:24

Pisaliśmy jeszcze w czasie E3, że kilka amerykańskich sklepów (w tym sieć Gamestop) zamieściło na swoich witrynach formularze pre-orderowe na Kinecta z ceną 150 dolarów za zestaw. Microsoft po cichu również zainstalowało taką propozycję w swoim własnym sklepie Microsoft Store.

Pisaliśmy jeszcze w czasie E3, że kilka amerykańskich sklepów (w tym sieć Gamestop) zamieściło na swoich witrynach formularze pre-orderowe na Kinecta z ceną 150 dolarów za zestaw. Microsoft po cichu również zainstalowało taką propozycję w swoim własnym sklepie Microsoft Store.xxxxx
 


Jaką cenę ustaliło Microsoft za zestaw Kinecta? Dokładnie taką, jak przewidywania Gamestop - 150 dolarów. Dziwi tylko sposób wyjawienia nam tej informacji. Zamiast podać tę informację podczas E3, gigant z Redmond umieszcza tak istotną informację na swej stronie internetowej.

Nadal nie została wydana oficjalna informacja prasowa, w której Microsoft pochwaliłoby się ceną Kinecta. Można by więc uznać, że ta wartość 150 dolarów, która pojawiła się w sklepie MS jest spekulacją pracowników firmy. Trudno jednak uwierzyć w to, żeby sami twórcy X360 wprowadzają graczy w błąd na swojej oficjalnej stronie www.

 Jak głoszą branżowe plotki samo wyprodukowanie jednego Kinecta kosztuje dziś 150 dolarów (nie licząc kosztów transportu, działania sklepu itd). Wygląda więc na to, że Kinect będzie sprzedawany ze stratą, po cenach dumpingowych. Microsoft znane jest z takiej taktyki. Dołączając jeszcze tę porcję informacji utwierdzam się w przekonaniu, że cena za Kinecta nie spadnie poniżej 150 dolarów w USA.
 

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper