Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.10.2020 15:01
PS5 konsola Sony
4583V

Menu PS5 niespodzianką Sony. Japońscy dziennikarze nie mogli pokazywać systemu PlayStation 5

Sony chce najwidoczniej na własną rękę zaprezentować system PlayStation 5. Na ostatnim pokazie dziennikarze nie mogli ujawnić możliwości menu, a nawet zablokowana została opcja przygotowania materiałów z nowych funkcji PS5.

Sony jeszcze nie podało daty październikowego wydarzenia, podczas którego zobaczymy nowe funkcje PlayStation 5, ale możemy podejrzewać, że to właśnie na tym wydarzeniu zobaczymy między innymi menu PS5.

Dziennikarze prezentujący w weekend konsolę potwierdzili, że Sony nie zezwoliło na przeglądanie systemu i zabroniło uczestnikom przygotowywania materiałów z menu. Redakcje nie mogły nawet sprawdzić funkcji przycisku Create -najwidoczniej te wszystkie elementy zostaną szczegółowo zaprezentowane przez japońskiego producenta.

Według patentów oraz przecieków, system PS5 ma zapewnić natychmiastowy dostęp do gier, a dzięki specjalnym okienkom otrzymamy możliwość przeglądania treści tytułów przed włączeniem – sprawdzimy między innymi, jak wygląda sytuacja na serwerach. PS5 ma również otrzymać funkcję asystenta, który pomoże graczom w ukończeniu wymagających fragmentów, a posiadacze PlayStation 5 otrzymają nawet opcję tworzenia filmów pokazujących jak przykładowo przejść trudnego bossa lub zainteresowani pomogą w rozwiązaniu zagadek.

Sprawdźcie również informacje o śrubach zamontowanych w obudowie PlayStation 5, które zostały odnalezione przez dziennikarzy.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/sony_didnt_allow_japanese_media_to_see_ps5s_user_interface

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 sony