Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.10.2020 14:15
xbox series x
1959V

Xbox Series X|S pozwoli usunąć część gry

Jak podaje producent gier na Xboksa Series X, next-gen Microsoftu umożliwi częściowe odinstalowywanie gier w celu zwiększenia wolnego miejsca na dysku.

Next-genowa konsola Microsoftu zapowiada się naprawdę dobrze. Xbox Series X zaoferuje m.in. przenoszenie zapisów z różnych gier pomiędzy obecną, a nadchodzącą generacją, a także pozwoli na zabawę w wielu znanych, jak i tych mniej popularnych tytułach za sprawą wstecznej kompatybilności, która automatycznie zwiększy liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość w poszczególnych produkcjach. Okazuje się, że nabywcy zbliżającego się wielkimi krokami sprzętu nie będą mieli także problemów z instalowaniem kilku pozycji jednocześnie.

Jak podaje serwis RetBit, "zieloni" umożliwią użytkownikom Xboksa Series X usuwanie jedynie części gier w celu zwolnienia miejsca na inny tytuł. Często zdarza się tak, że na dysku do zainstalowania danej produkcji brakuje nam dosłownie parę gigabajtów wolnej przestrzeni. Od teraz nie będziemy zmuszeni usuwać całej pozycji, a potem instalować ją od nowa, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby usunąć jedynie niepotrzebny element (przykładowo tryb wieloosobowy) zajmujący X gigabajtów danych, a po ograniu interesującej nas produkcji, pobrać brakujące elementy, których parę dni temu się pozbyliśmy.

Nawet poza sprzętem, faktycznie ulepszyliśmy interfejs użytkownika, aby ułatwić Ci zarządzanie pamięcią masową. Na przykład jedna z nowych funkcji, które dodajemy, dotyczy tak naprawdę możliwości selektywnego odinstalowywania różnych składników gry, jeśli tytuł ją obsługuje. - powiedział Jason Ronald, producentem gier na Xbox Series X.

Deweloper posłużył się tutaj najnowszą odsłoną popularnej strzelankowej serii - Call of Duty: Modern Warfare. Jeśli chcemy używać gry w przyszłości tylko w celu rozgrywki w trybach wieloosobowych, w każdej chwili możemy odinstalować kampanię dla jednego gracza, aby zwolnić z dysku kilkanaście GB.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/xbox-series-x-s-will-allow-you-to-delete-parts-of-games-to-free-up-space.299705/

Tagi: Microsoft xbox series x