Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 03.10.2020 11:48
Mad Max wyłączenie serwerów
1074V

Mad Max. Po 5 latach od premiery dzieło Avalanche Studios straci wszystkie funkcje sieciowe

Mad Max od Avalanche Studios zadebiutował na rynku nieco ponad 5 lat temu, a już pod koniec tego miesiąca pożegnamy się z sieciowymi funkcjami gry.

Nie ma co ukrywać, że Mad Max do najwybitniejszych gier nigdy nie należał, dlatego spotkał się z raczej średnim odbiorem zarówno wśród fanów marki jak i miłośników dzieł Avalanche Studios. Monotonna rozgrywka i pusty świat bardzo szybko zniechęcały mnóstwo graczy do ukończenia przygody, a co za tym idzie tytuł szybko stracił 85% zainteresowania.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że Warner Bros. postanowiło po cichu wyłączyć serwery gry, obsługujące sieciowe możliwości jakie oferuje post-apokaliptyczny świat stworzony przez deweloperów. Już 31 października tego roku Mad Max zostanie odcięty od łącza na PS4, Xbox One oraz PC.

Ostatnio na podobny ruch zdecydowali się autorzy Disintegration, którzy wyłączyli swoją sieciową produkcję po zaledwie 3 miesiącach od premiery. Niestety ze strony Warner Bros. próżno szukać oficjalnych komunikatów, a o planach firmy informuje tylko jedno zdanie na początku opisu Mad Maksa w sklepie.

Tagi: Avalanche Studios mad max Warner Bros