Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2020 19:10
Gry na PS5 PlayStation 5 Sony
973V

Gry na PS5 kupimy przed premierą konsoli. Sklepy reagują na różne daty debiutu PlayStation 5

Sony nie zdecydowało się na jednoczesną premierę PlayStation 5 na całym świecie i właśnie z tego powodu będziemy świadkami zaskakującej sytuacji. W sklepach pojawią się już gry na PS5, ale gracze będą musieli zaczekać na konsolę.

PlayStation 5 trafi na rynek w listopadzie, ale Sony nie zdecydowało się na światową premierę. 12 listopada na PS5 zagrają gracze z Ameryki, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Kanady, Południowej Korei i Meksyku, a 19 listopada do zabawy dołączą mieszkańcy reszty świata – w tym Polacy.

To właśnie z tego powodu część gier (także w Polsce!) na PlayStation 5 kupimy przed faktyczną premierą next-genowej konsoli. Według Media Markt: Assassin's Creed Valhalla (10.11), Call of Duty: Black Ops Cold War (13.11), a nawet Watch Dogs Legion (29.10) trafią do sprzedaży przed debiutem konsoli Sony. Interesująco sytuacja wygląda w przypadku pozycji Ubisoftu o hakerach – grę kupicie już w październiku, ale konsolę otrzymacie dopiero w listopadzie.

Sytuacja może wyglądać dziwnie, ale ma to sens. Niektórzy gracze mogą sprowadzić PlayStation 5 z przykładowo Stanów Zjednoczonych, ale już w Polsce kupią gry i będą mogli je bez problemu włączyć chcąc tym samym przykładowo usłyszeć polskie głosy. Nie będzie to na pewno łatwe zadanie patrząc na informacje z innych krajów, w których PS5 jest dawno wyprzedane, ale taka opcja istnieje.

Możemy też śmiało podejrzewać, że na PlayStation Store również znajdziemy gry, które kupimy w dniu amerykańskiej premiery.

Jesteście zainteresowani PS5? Sprawdźcie najnowsze funkcje konsoli oraz poznajcie informacje dotyczące problemów z dostępem do PlayStation 5 w naszym kraju.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ps5-games-will-be-available-on-november-12-worldwide.299294/

Tagi: gry ps5 PlayStation 5 PS5 sony