Bungie może zostać rzeczywiście przejęte? Dostrzeżono interesujący angaż w firmie

Plotka
2622V
Bungie może zostać rzeczywiście przejęte? Dostrzeżono interesujący angaż w firmie
Iza Łęcka | 02.10.2020, 12:41

W zeszłym miesiącu pojawiła się plotka dotycząca przejęcia Bungie przez Microsoft. Dyrektor generalny studia zaprzeczył tej informacji, jednak odkrycie jednego z graczy ponownie rozbudziło domniemania. Firma wynajęła agenta, który ma pomóc w dopełnieniu formalności.

W zeszłym miesiącu Jeff Grubb (Venturebeat) oraz Tom Phillips (Eurogamer) informowali, że Microsoft próbował przejąć Bungie. Na wiadomość odpowiedział dyrektor generalny Bungie, Pete Parsons, który stanowczo zaprzeczył owym doniesieniom. Choć dziennikarze podkreślali, że posiadają informacje od niezależnych źródeł, w obliczu wypowiedzi CEO ich tłumaczenia były negatywnie odbierane.

Obecnie jednak użytkownik Nick „Shpeshal Ed” Baker z Xboxera, przyglądając się ostatnim działaniom Bungie, dostrzegł intrygującą zmianę – w czerwcu studio stworzyło nowe stanowisko dla kierownika „Corporation Service Company”. Osoba została upoważniona w imieniu całej korporacji do obsługi zachodzących procesów.

Zgodnie z informacjami zawartymi na Xboxera.com, amerykańskie firmy tworzą wspomnianą funkcję w momencie przejęcia – taką sytuację widzieliśmy w przypadku Undead Labs, Obsidian, inXile Entertainment, Double Fine Productions, Zenimax (Bethesda) czy też nawet Insomniac Games. Na pewno sprawa nie wydaje się przypadkowa, więc Bungie faktycznie może planować dołączenie do większej rodziny.

Czy będzie to Microsoft? Niekoniecznie. Twórcy Destiny to bardzo łakomy kąsek, który może zainteresować dosłownie każdego molocha z naszej branży. Studio po fatalnych doświadczeniach z Activision może mieć pewne opory przed wybraniem kolejnego giganta.

Bungie może zostać rzeczywiście przejęte? Dostrzeżono interesujący angaż w firmie

Źródło: https://xboxera.com/2020/10/02/remember-those-bungie-acquisition-rumours-we-think-theyre-real/

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper