Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.10.2020 18:24
wojownik z apex legends
1441V

Apex Legends w końcu otrzymuje cross-play. Twórcy zapowiadają wielkie strzelanie

Apex Legends w końcu otrzyma obiecaną funkcję umożliwiającą graczom rywalizację ze znajomymi z innych platform. Respawn Entertainment podkreśla, że jest to wyłącznie opcja dla graczy, którzy będą chcieli zmierzyć się z zawodnikami z innych urządzeń.

Twórcy Apex Legends już w czerwcu informowali o pracach na udostępnieniem rozgrywki cross-platformowej. W następnych miesiącach otrzymaliśmy między innymi zawartość z szóstego sezonu rozgrywek, a dopiero teraz poznaliśmy konkrety dotyczące rywalizacji graczy z PlayStation 4, Xboksów One oraz komputerów osobistych.

Dzisiaj otrzymaliśmy konkrety: 6 października rozpoczną się testy cross-platformowych starć i od startu otrzymamy niemal wszystkie potrzebne funkcje. Zaprosimy znajomych z innych urządzeń, zobaczymy kto gra na jakim sprzęcie i jedynie deweloperzy nie zadbali jeszcze o progresję pomiędzy systemami.

Respawn Entertainment nie zamierza jednak zmuszać konsolowców do gry z graczami na PC. Zainteresowani mogą dołączyć do rozgrywki, w której występują także posiadacze komputerów osobistych, ale możemy także całkowicie wyłączyć opcję. Deweloperzy jedynie ostrzegają przed długim oczekiwaniem na mecz.

Gracie dalej w Apex Legends?

Źródło: https://www.pcgamer.com/apex-legends-crossplay-beta-and-a-new-ltm-begins-on-october-6/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment