Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2020 16:53
PS5 konsola Sony PlayStation 5
17604V

PS5 dopiero w 2021 roku. Pierwszy sklep zrealizuje zamówienia przedpremierowe dopiero w przyszłym roku

Już pierwszy sklep potwierdził bardzo złą wiadomość dla graczy wyczekujących na premierę PS5. Nie wszyscy fani marki PlayStation zagrają na PlayStation 5 w 2020 roku. Firma podkreśla, że nie może dostarczyć na rynek oczekiwanej liczby egzemplarzy.

PlayStation 5 cieszy się gigantycznym zainteresowaniem na całym świecie i tak jak mogliśmy się spodziewać – liczba chętnych graczy na kupienie PlayStation 5 jest większa od możliwości produkcyjnych Sony. W rezultacie już dwa sklepy (Amazon i ShopTo) potwierdziły problemy z dostarczeniem na rynek PS5 w dniu premiery.

Możemy jednak potwierdzić, że kolejni gracze nie otrzymają PlayStation 5 w dniu premiery. Irlandzki GameStop wysyła do swoich klientów wiadomość, w którym podkreśla, że zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane dopiero w 2021 roku.

W komunikacie firma podkreśla, że opóźnienie jest spowodowane okolicznościami, na które nie firma nie ma wpływu i oczywiście oferuje możliwość zaczekania na PS5 lub anulowanie zamówienia. Trzeba jednak zaznaczyć, że sklep nie podał daty dostarczenia konsoli na rynek.

Redakcja VGC potwierdziła również, że dopiero wczoraj Sony zaczęło informować sklepy z Europy o dostępnych PlayStation 5 dla danych punktów, więc podobne wiadomości mogą pojawić się jeszcze z kilku innych miejsc. Na szczęście aktualnie Polacy nie otrzymują takich informacji.

Sytuacja z Irlandii jest jednak fatalna z jednego powodu – klienci nie otrzymają sprzętu nawet w grudniu. Wcześniej czytaliśmy informacje, według których Sony planuje drugą turę wysyłki next-genowego PlayStation na początek lub połowę ostatniego miesiąca roku.

Tak prezentuje się wiadomość, którą otrzymują klienci:

PS5 problemy z Irlandii

[Aktualizacja #1]

Sytuację z Irlandii przybliża nasz czytelnik Szymon, który potwierdza, że GameStop zbierał zamówienia na długo przed ujawnieniem szczegółów od Sony:

„Sklep GameStop nieoficjalnie brał preordery w sklepach fizycznych od początku tego roku. Po oficjalnej zapowiedzi parę tygodni temu okazało się że sklepy wzięły już tyle preorderów że osoby zamawiające w lipcu nie mają gwarancji na konsole w dniu premiery. W sklepach były listy po sto parę osób jeszcze przed oficjalnym ruszeniem preorderów. Sam mam złożony preorder od 15 po ruszeniu oficjalnych zapisów i jak na razie nie dostałem podobnego maila, że konsola będzie dopiero w 2021.”

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/now-gamestop-ie-is-telling-some-ps5-pre-order-customers-theyll-have-to-wait-until-2021/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 sony