Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.09.2020 11:05
Szkoła czarownic. Reboot hitu z 1996 roku na zwiastunie z datą premiery
554V

Szkoła czarownic. Reboot hitu z 1996 roku na zwiastunie z datą premiery

"Szkoła czarownic" powraca w formie hollywoodzkiego reboota marki. Film miał planowaną premierę w kinach, ale finalnie - w związku z pandemią - nową "Szkołę czarownic" zobaczymy na platformach VOD.

"Szkoła czarownic" ("The Craft") cieszyła się sporą popularnością po premierze w 1996 roku. Do kin zmierza reboot tego obrazu, który możemy dzisiaj podziwiać na pierwszym zwiastunie.

"The Craft: Legacy" zostało wyreżyserowane przez Zoe Lister-Jones, która zebrała wcześniej wiele pochwał za swój debiutancki film "Band Aid". W "Szkole czarownic" zobaczymy znane postacie nastolatek dysponujących umiejętnościami magicznymi - oczywiście w nowej obsadzie. W nowej "Szkole czarownic" zobaczymy w głównych rolach Cailee Spaeny, Gideon Adlon, Lovie Simone, Zoey Luna. W filmie występuje też David Duchovny, znany z "The X-Files". Dziewczyny zrzeszają się w "gildię" czarownic i próbują rozwiązywać z pomocą magii otaczające ich problemy.

"Szkoła czarownic" miała trafić wg pierwotnych założeń do kin. Columbia Pictures podjęło jednak decyzję o przeskoczeniu do dystrybucji na platformach Premium VOD w USA (film będzie dostępny w tej formie od 28 października 2020 r.). Nie wiadomo jeszcze, co z polskim rynkiem.

Tagi: