Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2020 07:00
V zmęczony Cyberpunk 2077
4643V

Cyberpunk 2077 z obowiązkowym crunchem. Twórcy będą pracować przez 6 dni w tygodniu do premiery

Szefowie CD Projektu nie dotrzymali obietnicy. Jeszcze w 2019 roku wspominali o kulturze pracy i rozwoju Cyberpunka 2077 bez stosowania nadgodzin, tymczasem od poniedziałku całe studio musi przejść na obowiązkowy, 6-dniowy tryb pracy. Jak to mówią – wszystkie ręce na pokład, bo premiera nadciąga.

W 2019 roku CD Projekt zwrócił się do Jasona Schreiera, by opowiedzieć o kulturze pracy nad Cyberpunkiem 2077. Dziennikarz został zapewniony, że członkowie całego zespołu będą mogli pracować w standardowym wymiarze godzin, a Marcin Iwiński podczas rozmowy „zobowiązał się” do umożliwienia pracownikom rozwijania gry bez nadgodzin.

„Od dziś całe studio (developerskie) wchodzi na wyższe obroty”

Po roku do Schreiera zgłosił się jeden z deweloperów, prosząc o anonimowość, który przedstawił wiadomość od szefa studia – w jej treści Adam Badowski podkreślił, że pomimo iż jest optymistą w kwestii premiery Cyberpunka 2077, to jednak nadszedł czas, by wyeliminować „wiele błędów i usterek”, więc wszyscy pracownicy będą pracować przez 6 dni w tygodniu. Według Badowskiego będzie to „typowa” praca w tygodniu roboczym oraz w jeden dzień w weekend. Wszystkie nadgodziny zostaną normalnie wypłacone.

Badowski zaznaczył, że właśnie trwa certyfikacja Cyberpunka 2077 – Sony i Microsoft otrzymały już pliki, które zostaną sprawdzone.

„Biorę to na siebie, aby otrzymać pełne poparcie dla tej decyzji. Wiem, że jest to w bezpośredniej sprzeczności z tym, co powiedzieliśmy o crunchu. Jest to również w bezpośredniej opozycji do tego, w co osobiście wierzyłem już jakiś czas temu - że crunch nigdy nie powinien być rozwiązaniem. Ale wykorzystaliśmy wszystkie inne możliwe sposoby odnalezienia się w tej sytuacji.”

Jason Schreier dowiedział się również, że część pracowników rozwija Cyberpunka 2077 w nocy i w weekendy od ponad roku, najpewniej więc już teraz całe studio oficjalnie wchodzi w tryb crunchu, by zdążyć przed listopadową premierą.

Sprawdźcie nasze wrażenia z „Cyberpunk 2077. Jedyna oficjalna książka o świecie gry”, czyli znakomitego wprowadzenia do produkcji polskiego studia.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-29/cyberpunk-2077-publisher-orders-6-day-weeks-ahead-of-game-debut

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077