Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020 19:47
Ps5 PlayStation 5 Sony
9115V

PS5 nie będzie dostępne w dniu premiery w kolejnym sklepie. Sony wysyła fatalne informacje

Kolejni gracze otrzymali złe informacje. Nawet pomimo złożenia zamówienia przedpremierowego na PS5, klienci nie muszą otrzymać konsoli w dniu premiery. Niektórzy zainteresowani będą zmuszeni zaczekać na next-genowe PlayStation.

Zamówienie PlayStation 5 było dużym wyzwaniem, ponieważ Sony nie zapowiedziało startu preorderów na swojej imprezie i część sklepów jeszcze w nocy po wydarzeniu japońskiej korporacji zaprosiło graczy do kupowania PS5. Nie tak to miało wyglądać, a teraz otrzymujemy kolejne fatalne wieści – następny sklep nie może zapewnić, że klienci otrzymają konsole na premierę.

Brytyjski ShopTo rozsyła wiadomości e-mail, w których informuje graczy o problemie z preorderami. Nawet zamówienie sprzętu w odpowiednim czasie nie gwarantuje otrzymania PlayStation 5 w dniu premiery.

„Otrzymaliśmy od Sony szczegóły dotyczące przydziału i niestety z przykrością informujemy, że nie będziemy w stanie zrealizować zamówienia przedpremierowego w dniu premiery”

Jest to naprawdę fatalna wiadomość dla graczy, którzy zdążyli kliknąć preorder, sądzili, że znajdują się w grupie szczęśliwców, a teraz otrzymują wiadomości od ShopTo. Trzeba zaznaczyć, że wcześniej podobne informacje przedstawił Amazon – na początku w sprawie PS5, później w przypadku Xboksa Series X.

Aktualnie klienci w Polsce nie otrzymują podobnych informacji, więc możemy mieć nadzieje, że wszystkie zamówienia przedpremierowe zostaną w naszym kraju zrealizowane.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-has-started-informing-retailers-of-their-playstation-5-launch-day-allocation/

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony