Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020 20:59
Ven VR Adventure
583V

Ven VR Adventure ma trafić w gust fanów Crasha. Polacy przedstawiają swoją przygodę

Wielu twórców z naszego kraju upodobało sobie wirtualną rzeczywistość i Ven VR Adventure jest tego dobrym przykładem. Studio Monologic Games przygotowuje się do testów beta oraz następnie premiery, a teraz mamy przyjemność przedstawić materiały z gry oraz zaprezentować kilka konkretów dotyczących tytułu.

Ven VR Adventure to platformówka przygotowana od podstaw dla wirtualnej rzeczywistości. Głównym bohaterem jest tytułowy Ven, którego spokojna codzienność zostaje przerwana przez Bruce'a Nelsona. Czarny charakter chce zniszczyć planetę Vena oraz uzyskać dostęp do energii, dzięki której stanie się niemal nieśmiertelny. W rezultacie nasze zadanie jest proste – musimy pomóc uratować świat i powstrzymać złego Nelsona.

Prace nad Ven VR Adventure rozpoczęły się w maju 2019 roku i za całość odpowiada skromny, około 9 osobowy zespół, który nie ukrywa, że podczas projektowania gry inspiruje się między innymi Crashem. Aktualnie deweloperzy kończą prace nad wersją PC (premiera zaplanowana jest na listopad), ale w okolicy przyszłego miesiąca zostanie opublikowany zwiastun, który zaprosi graczy na testy. W przyszłości twórcy planują przygotować wersje na PlayStation VR.

Tak prezentują się szczegóły Ven VR Adventure:

  • Możliwość wejścia do świata Ven'a dzięki technologii VR, w której gracz może rozglądać się w każdym kierunku, pochylać się do przodu/do tyłu.
  • Gracz musi aktywnie pomagać Venowi podczas ich wspólnej podróży.
  • Wymagający gameplay. Świat jest pełen magii pułapek i niebezpieczeństw, najechanym przez maszyny i niebezpiecznych wrogów.
  • Wiele wyzwań w tym poziomy na czas i inne tryby z globalną listą wyników.
  • Idealny dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnej rzeczywistości, a także dla tych, co szukają wyzwań.

Chcecie pomóc? Zainteresujcie się Ven VR Adventure, wpadnijcie na Steam i dodajcie pozycję na listę życzeń, by nie przegapić nowych informacji o przygodzie. Od siebie mogę polecić kilka materiałów, które w dobry sposób pokazują koncepcję gry.

Warto przypomnieć, że Sony chce nadal inwestować w VR, więc takie tytuły jak Ven VR Adventure mogą w przyszłości (po premierze na PS4) działać także na PlayStation 5. Sprawdźcie listę ciekawych gier na VR.

Źródło: Informacja prasowa: Monologic Games

Tagi: Monologic Games Ven VR Adventure VR wirtualna rzeczywistość