Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2020 10:30
PS5 DualSense
5863V

PS5 DualSense rozebrany na części. Zewnętrzni producenci już opracowują ulepszone wersje pada

Partnerzy PlayStation pracujący nad akcesoriami do PS5 otrzymują swoje egzemplarze kontrolera DualSense, co skutkuje nowymi materiałami prezentującymi urządzenie. Sprzęt został rozebrany na części.

Nie będę przesadzać, jeżeli stwierdzę, że gracze z niecierpliwością czekają na kolejne pokazy PlayStation 5. Wciąż nie otrzymaliśmy pełnej prezentacji urządzenia – dotychczas Sony pokazywało wyłącznie rendery lub mogliśmy spojrzeć na kilka nieoficjalnych materiałów.

Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku DualSense, ponieważ kontroler trafił już do partnerów tworzących akcesoria (np. ładowarki), dlatego też Japończycy znacznie wcześniej pokazali pada oraz przedstawili jego specyfikację. Mimo to nie widzieliśmy jeszcze sprzętu rozłożonego na części – ów materiał został opublikowany na Instagramie evzenelite.

Enzen jako pierwsi potwierdzili prace nad własnym modelem kontrolera do PlayStation 5. Jest to firma specjalizująca się w tworzeniu własnych wersji padów oraz poszczególnych dodatków do nich. Inżynierowie rozłożyli DualSense na części, zaprezentowali jego elementy, a na jednym z ujęć dostrzeżecie również wstępne projekty pada do PS5 spod szyldu Enzen Elite.

Niektóre ze zdjęć przedstawiają strukturę analogów oraz drobny motyw znajdujący się na gripach: by wzmocnić chwyt, Sony zastosowało w tym miejscu motywy, które bezpośrednio kojarzą się graczom z PlayStation.

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 1

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 0

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 2

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 3

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 4

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 5

PS5 DualSense - Pro Controller PlayStation 5 - 6

Źródło: https://www.instagram.com/evzenelite/

Tagi: dualsense playstation 5 ps5 PS5 DualSense PS5 Elite Controller