Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2020 07:00
Xbox
5463V

Xbox One bez dzielenia kont. Microsoft mierzy się z nielegalną sprzedażą gier

Microsoft jeszcze przed startem Xboksa Series X|S może wyeliminować duży problem z rynkiem cyfrowym Xboksa One. Zablokowany został dostęp do łatwego dzielenia się kontem z grami, co może mieć bezpośredni wpływ na nielegalne praktyki wielu graczy.

Microsoft od lat mierzy się z problemem nielegalnego dzielenia kont na Xbox Live. Trzeba zaznaczyć, że nie ma to nic wspólnego z posiadaniem „rodziny” i wspólnym korzystaniem pomiędzy domownikami z jednej kopii cyfrowej produkcji, czy czerpania korzyści z Xbox Live Gold. Chodzi przede wszystkim o nielegalne aukcje, którymi są wypełnione polskie witryny – nawet obecnie możecie znaleźć oferty chociażby na „Mafia Trylogia 1 2 3 Edycja Ostateczna Xbox One” za 13,99 zł. Z propozycji skorzystało 96 osób.

Jak się jednak okazuje, korporacja z Redmond znalazła rozwiązanie kłopotliwej sprawy i już od zeszłego tygodnia pierwsi gracze napotykają na komunikat: „Zamiast tego graj tutaj. Powoduje zakończenie innej sesji”. Jeśli dostęp do tytułu otrzymało wielu chętnych, rozgrywka nie może być kontynuowana, ponieważ jedna osoba zamyka sesję drugiej.

Wiele wskazuje na to, że opisana wyżej praktyka ma być sposobem Microsoftu na wyeliminowanie masowego dzielenia się kontami i walkę z nielegalną sprzedażą kont. Już na początku roku wspominaliśmy o 24-latku, który za podobne działania usłyszał niemal 9 tysięcy zarzutów, ale nadal znajdują się chętni próbujący nieuczciwie skorzystać z systemu, poprzez sprzedaż konta wypełnionego grami.

Obecnie sprawa zostanie utrudniona, co może pozytywnie wpłynąć na kolejne decyzje Amerykanów dotyczące naszego kraju.

Xbox dzielenie kont Mafia

Źródło: https://antyweb.pl/blokada-dzielenia-kont-na-xboksie-microsoft-walczy-z-piractwem/

Tagi: dzielenie kont Microsoft Xbox One