Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2020 16:15
Mafia
1689V

Mafia 4. Karty z Mafia Remake mogą zdradzać, kto będzie głównym bohaterem, a także gdzie rozegra się akcja

Karty papierosowe z remake'u Mafii mogą zdradzać fanom serii, że głównym bohaterem Mafii 4 będzie Louie Romeo, gangster zamieszkujący Los Ondas.

Jedną z nowości w Mafia: Edycja Ostateczna jest to, że gracze mogą zbierać sekrety - począwszy od magazynów, a skończywszy na kartkach kolekcjonerskich znanych, jak i tajemniczych z serii gangsterów. Przedmiotów tych (kart) jest łącznie 22, lecz tylko dwie z nich przedstawiają niepoznanych dotąd gangsterów - jednym z nich jest Louie Romeo z fikcyjnego miasta Los Ondas, a drugim Fredo Clemente z Hawany. 

Według opisu karty, Romeo zarządza związkami zawodowymi, pierze grube pieniądze i szantażuje szefów studiów filmowych w biały dzień, nie bojąc się konsekwencji. Z kolei Clemente jest właścicielem toru wyścigowego w Hawanie i ważnym dostawcą rumu do składów Stanów Zjednoczonych. Ma brata z Empire Bay - Alberto - który nie cierpi hałasu. Clemente to prawdopodobnie nawiązanie do Ojca Chrzestnego, biorąc pod uwagę nazwisko i powiązania gangstera z Empire Bay. Z kolei Romeo jest interesującą perspektywą na to, gdzie będzie rozgrywać się potencjalna Mafia 4 (jej powstanie zależy od sukcesu remake'u na rynku), a także kto będzie w niej protagonistą.

Wszystkie trzy ostatnie odsłony gangsterskiej serii rozgrywały się na wschodnim wybrzeżu USA - poszczególne odsłony były wzorowane na Chicago (Lost Heaven), Nowym Jorku (Empire Bay) oraz Nowym Orleanie (New Bordeaux) - więc przeniesienie akcji na zachodnie wybrzeże jest bardzo możliwe. Los Ondas, patrząc na nazwę, wzorowałoby się zapewne na Los Angeles.

Karty kolekcjonerskie są także rozmieszczone chronologicznie. Louie Romeo znajduje się pomiędzy kartami pochodzącymi z Empire Bay (Mafia 2), a New Bordeaux (Mafia 3), co może oznaczać, że Mafia 4 będzie rozgrywała się pomiędzy drugą, a trzecią częścią, pomiędzy którymi jest 17 lat różnicy.

Przy okazji, zerknijcie na nasz poradnik do remake'u Mafii.

Źródło: https://powerup-gaming.com/2020/09/27/mafia-definitive-edition-hints-at-mafia-4-being-set-in-la-cuba/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna