Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.09.2020 14:45
The last of us 2
2244V

The Last of Us 2 z niesamowitą szczegółowością oczu. Dyrektor techniczny przedstawia detale gry

Deweloperzy z Naughty Dog opowiedzieli swoim fanom co nieco na temat szczegółowości oczu w ich najnowszym tytule - The Last of Us 2. 

Naugty Dog to mistrzowie kodu, co potwierdzili wydając 19 czerwca The Last of Us Part II, kontynuację szalonej przygody Joela i Ellie. Najnowszy wpis Waylona Brincka, dyrektora technicznego amerykańskiego studia należącego do Sony, a także Stevena Tanga, technicznego artysty, w postaci slajdów pokazuje, jak dużo czasu musieli spędzić deweloperzy, aby zadbać o jak największą szczegółowość oczu głównych bohaterów.

Naughty Dog, aby zapewnić jak najbardziej realistyczne ruchy gałek ocznych, wykorzystali wysokiej jakości zdjęcia referencyjne, aby uzyskać realistyczne odwzorowanie oczu przy różnym oświetleniu. Owocem tego zabiegu jest to, że narząd zmysłu wzroku odbija otaczającą scenerię i utrzymuje realistyczne cienie. Ponadto, zadbano również o odbicia światła i cieni na skórze. Dzięki tej funkcji, utalentowany zespół mógł jeszcze bardziej pobawić się opcjami dotyczącymi oświetlenia (przykładowo - gdy światło świeci bohaterce w twarz, Ellie zmruży oczy), będąc przy tym zadowolonym ze swojej pracy.

Śmiem twierdzić, że jest to jedna z niewielu gier, która została dopieszczona, mówiąc o aspektach technologicznych, do maksimum możliwości. Niewiarygodnie zaawansowany poziom kodowania robi wrażenie na każdym kroku. Przy okazji warto wspomnieć, że w trakcie tego weekendu odbędzie się The Last of Us Day, podczas którego twórcy uniwersum mogą podzielić się z nami kolejnymi istotnymi informacjami nt. marki.

Źródło: https://gamerant.com/last-us-2-characters-eyes-technical-details/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II