Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 16:57
Wolfenstein Microsoft
2092V

Bethesda pracuje nad niezapowiedzianymi grami. Szef marki Xbox wspomniał o projektach

Starfield i The Elder Scrolls 6 nie są jedynymi produkcjami opracowywanymi przez Bethesdę. O grach wspomniał szef marki Xbox, który nie ukrywa zadowolenia z nadciągających pozycji. Tytuły mogą trafić już tylko na sprzęt Microsoftu.

Microsoft przejął Bethesdę ze wszystkimi studiami, markami oraz produkcjami wydanymi i wciąż opracowywanymi przez deweloperów. Według plotek, nowe gry mają trafić już wyłącznie na Xboksa Series X|S, Xboksa One oraz PC i jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona, to gracze z tych platform mogą wkrótce usłyszeć o kilku dużych zapowiedziach.

Phil Spencer podczas ostatniego podcastu potwierdził, że jako szef marki Xbox ma ogromną przewagę, ponieważ dokładnie zna plany wszystkich zespołów Bethesdy. Pracownik Microsoftu podkreślił, że zna zapowiedziane oraz niezapowiedziane gry i te drugie zostały określone jako „niewiarygodnie ekscytujące”.

Spencer jeszcze nie wchodził w szczegóły, ale wśród produkcji ma znajdować się Wolfenstein 3, który zakończy współczesną trylogię. MachineGames w zeszłym roku zaproponowało graczom mniejszą przygodę (Wolfenstein: Youngblood) oraz tytuł VR (Wolfenstein: Cyberpilot), jednak gry miały tylko przygotować graczy na pełnoprawną kontynuację.

Wiele na to wskazuje, że kolejne miesiące mogą być bardzo ciekawe, ponieważ Microsoft przejmując Bethesdę zyskał szereg nowych zespołów, które pracują teraz dla Amerykanów oraz oczywiście Xbox Game Pass.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/09/24/unannounced-bethesda-games-xbox-boss/

Tagi: Bethesda Microsoft Wolfenstein Xbox Xbox Series S Xbox Series X