Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 14:27
Virtua Fighter x eSport
649V

Virtua Fighter x eSports to Virtua Fighter 6? SEGA zapowiada duży projekt

SEGA właśnie zapowiedziała nowy projekt związany z serią Virtua Fighter, ale tak naprawdę nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących produkcji. Część graczy czy też nawet Katsuhiro Harada mają nadzieję, że Japończycy pracują nad nową częścią uznanej bijatyki.

SEGA podczas Tokyo Game Show zapowiedziała Virtua Fighter x eSports, czyli zupełnie nowy projekt w uniwersum uznanej i cenionej przez wielu graczy bijatyki. Japończycy jednak aktualnie nie zdradzają konkretnych szczegółów, jednak na materiale widzimy turnieje w produkcję japońskiego studia i na końcu pojawia się Akira – czyli główny bohater całej serii.

Część graczy jest przekonanych, że SEGA wraca do Virtua Fighter i w końcu stworzy Virtua Fighter 6. Takiego zdania jest nawet Katsuhiro Harada (ojciec Tekkena), który podkreślił na Twitterze, że „Wreszcie nadszedł. Jest o 10 lat za późno!”. Japończyk odniósł się do ważnego szczegółu – Virtua Fighter 5 Final Showdown zadebiutowało na automatach w 2010 roku.

Warto przypomnieć, że SEGA wczoraj zapowiedziała film „Yakuza”, a w ostatnich dniach było głośno o plotce dotyczącej przejęcia firmy przez Microsoft.

Źródło: Twitter: SEGA_OFFICIAL

Tagi: Virtua Fighter Virtua Fighter 6 Virtua Fighter x eSport