Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2020 15:07
Xbox Game Pass urządzenia mobilne
2038V

Xbox Game Pass już dostępny na urządzeniach mobilnych. Gry z Xboksa One na smartfonach i tabletach

Microsoft rozpoczyna rewolucję. Gry z Xbox Game Pass są od dzisiaj dostępne na urządzeniach mobilnych. Klienci droższej wersji abonamentu (Ultimate) mogą teraz nie tylko sprawdzać pozycje na Xboksach One oraz PC, a dodatkowo łatwo włączą przykładowo Wiedźmina 3: Dziki Gon na smartfonie.

Już wczoraj poznaliśmy pierwszą listę gier dostępnych w ramach Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a następnie otrzymaliśmy zestawienie kolejnych produkcji zmierzających do usługi na trzech platformach (Xbox, PC, Mobile).

Teraz jednak możemy potwierdzić, że Xbox Game Pass jest już oficjalnie dostępny w Polsce na smartfonach i tabletach – wystarczy pobrać aplikację, zalogować się na konto z aktywnym Xbox Game Pass Ultimate i możecie sprawdzić 172 gry.

Dużym atutem propozycji Microsoftu jest bez wątpienia brak konieczności instalowania tytułów. Wystarczy wybrać pozycję, klikamy „graj” i po chwili widzimy ekran startowy produkcji. Wszystko działa bardzo płynnie i na pewno będzie to ciekawa opcja dla graczy, którzy nie posiadają w domach Xboksów One, a chcą przykładowo zagrać w tytuły z serii Gears of War lub Forza Horizon.

Mieliście już okazję sprawdzić Xbox Game Pass przez chmurę? Ja testuję usługę od kilku tygodni i wkrótce przedstawię swoje wrażenia z tej propozycji.

Źródło: Informacja prasowa: Microsoft

Tagi: Android urządzenia mobilne xbox xbox game pass