Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2020 16:35
Xbox x TikTok
2301V

Xbox robi furorę na TikToku. Firma pokazuje konsole i wykorzystuje znane memy

Microsoft postanowił trafić do nowego grona odbiorców. Na TikToku pojawił się oficjalny kanał amerykańskiej korporacji, który ma za zadanie przygotować graczy na nowe Xboksy. Firma jednak podchodzi do nowego kanału w bardzo lekki sposób i promuje konsole za pomocą memów.

Po pokazie Xboksa Series X i prezentacji Xboksa Series S pojawiły się dziesiątki memów. Pierwszą konsolę porównywano do lodówki, a drugą do kuchenki gazowej. Amerykanie od początku podchodzą do tej sytuacji z dystansem i potrafią śmiać się ze swojego sprzętu, a najlepszym dowodem tej sytuacji jest nowe konto na TikToku.

Xbox pojawił się na popularnym portalu i aktualnie przygotowano dwa materiały. Na pierwszym firma pokazuje dwie konsole, a jednocześnie przedstawia szereg grafik, które zostały przygotowane przez społeczność. Na drugim widzimy bardzo podobną sytuację – sprzęt jest pokazywany w bardzo lekki i przyjemny sposób.

Jest to bardzo ciekawe podejście do swojego urządzenia oraz marki. Microsoft nie chce na siłę tworzyć obrazu „poważnego sprzętu” i choć na początku otrzymaliśmy konkretne słowa („najmocniejszy next-gen” i „najmniejszy Xbox”), to jednak jak widać – firma potrafi podejść do swoich urządzeń z uśmiechem.

A jak wygląda sytuacja u Was – Xboksy zamówione? Od dzisiaj Xbox Series X jest prezentowany w polskich sklepach. Gracze mogą zobaczyć nową konsolę.

@xbox

PART 1. What should our first post be? Let us know what you think ##xbox ##gaming ##gamer ##fyp ##foryou

♬ original sound - Xbox
@xbox

PART 2. Looks like you thought the Xbox Series S should be our first post ##xbox ##gaming ##gamer ##fyp ##foryou

♬ DELIBES - LAKME - FLOWER DUET - Steven Openshaw

Źródło: https://www.tiktok.com/@xbox

Tagi: tiktok Xbox Xbox Series S Xbox Series X