Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2020 08:56
Xbox Series X
1231V

Xbox Series X bez „next-genowych informacji” na TGS. Microsoft próbuje uspokoić graczy

Microsoft nie śpieszy się z ujawnieniem ceny oraz daty premiery Xboksa Series X. W sprawie obecnie najbardziej wyczekiwanych szczegółów dotyczących next-gena wypowiedział się Samuel Bateman, który nieco uspokaja graczy.

Microsoft zdążył już potwierdzić, że Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie, nadal jednak jesteśmy zmuszeni czekać na istotne informacje dotyczące premiery. Część sympatyków marki z niecierpliwością wyczekuje na nowinki dotyczące zamówień przedpremierowych, szansę na ogłoszenia upatrując w nadchodzących eventach przygotowanych dla graczy.

Wspomniane wiadomości na pewno nie zostaną publicznie ogłoszone w trakcie Tokyo Game Show 2020 – choć Microsoft otworzy imprezę długą konferencją, podczas wydarzenia nie poznamy nowych szczegółów dotyczących next-gena. Amerykanie potwierdzili, że w Japonii chcą skupić się na wcześniej ujawnionych tytułach:

Święto japońskich twórców gier

Najnowsze aktualizacje zmierzające do Microsoft Flight Simulator na Xbox Game Pass dla PC, Windows 10 oraz Steam

Kreatywność japońskiej społeczności Minecrafta

Przegląd ogłoszeń zespołów first- oraz third-party z ostatnich miesięcy

Brak nowych informacji dotyczących next-gena

Samuel Bateman wskazał na Twitterze największe atuty nowej generacji, nie zapominając o tysiącach gier na premierę, czterech generacjach Xboksa, lepszym działaniu wszystkich gier z powracającego katalogu czy nawet podwojonej liczbie klatek na sekundę w niektórych produkcjach.

Na wiadomość odpowiedziało wielu graczy, którzy dopytują o cenę oraz datę premiery Xboksa Series X. Szef marketingu Xboksa w Wielkiej Brytanii chciał nieco uspokoić fanów:

„Rozumiem, że wszyscy są podekscytowani wiadomościami, a ludzie chcą planować zakupy itp. Jednak poinformujemy wszystkich, gdy tylko będziemy gotowi.”

Trudno jednak dziwić się graczom, którzy odczuwają zniecierpliwienie i mają już dość czekania. Xbox Series X zadebiutuje za około 3 miesiące, jednakże sympatycy konsolowej rozgrywki wciąż nie mogą złożyć zamówień przedpremierowych. Sytuacja powinna zmienić się już wkrótce.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/microsoft-acknowledges-the-xbox-series-x-price-rel/1100-6481720/
https://wccftech.com/no-new-next-gen-xbox-series-x-news-tokyo-game-show-online-2020/

Tagi: microsoft tgs 2020 Tokyo Game Show Xbox series x