Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 10:17
Xbox Game Pass i Bethesda
2855V

Xbox Game Pass zostanie zasilony grami Bethesdy. Gracze mogą oczekiwać wielu tytułów

Microsoft już wkrótce powinien ogłosić kilka dużych gier zmierzających do Xbox Game Pass. Podczas ostatniego wywiadu Todd Howard potwierdził, że gracze mogą oczekiwać dostarczenia do usługi wielu nowych tytułów. Ostateczne decyzje należą do Phila Spencera, jednak jeszcze większa społeczność będzie mogła cieszyć się katalogiem Bethesdy.

Microsoft kupił Bethesdę za 7,5 mld dolarów, w związku z czym już wczoraj opublikowany został teaser zapowiadający dołączenie do Xbox Game Pass przynajmniej jednej części serii DOOM. O kwestii rozbudowy usługi przez tytuły nowych członków Xbox Game Studios opowiedział Pete Hines.

Wczoraj Major Nelson pochwalił się niezwykle ciekawym wywiadem, w którym uczestniczył on wraz z Philem Spencerem, Toddem Howardem i wspomnianym Petem Hinesem. Włodarze korporacji rozmawiali o dołączeniu Bethesdy do Microsoftu. Hines nie ukrywał, że Xbox Game Pass to świetna szansa dla deweloperów, których gry mogą trafić do wielu nowych graczy:

„Jedną z najwcześniejszych mantr [idei-red.], którą nauczyłem się od Todda [Howarda] było: "Chcemy, aby jak najwięcej ludzi grało w nasze gry". Wkładam dużo cholernej pracy i kawałek swojego życia w tworzenie czegoś, więc chcę, aby jak najwięcej ludzi miało szansę doświadczyć tego, co stworzyłem.

Game Pass to świetne narzędzie do tego celu. Tak więc, mając więcej naszych wcześniej wydanych gier, mając cały nasz katalog... Niezależnie co Phil [Spencer] zdecyduje się zrobić i kiedy... myślę, że będzie to niesamowite. To byłoby wspaniałe dla nas. Uwielbiamy patrzeć, jak ludzie grają w nasze gry i nie mogę się doczekać aż zobaczę, jak to będzie się dalej rozkręcać.”

Musicie przyznać, że owa informacja nie jest dużym zaskoczeniem. Już wcześniej Microsoft potwierdził, że wszystkie nowe gry Bethesdy zagoszczą w Xbox Game Pass, natomiast obecnie otrzymaliśmy tylko potwierdzenie. Amerykanie wykorzystają również już wcześniej wydane tytuły, które rozbudują katalog usługi. W tym wypadku pozycje nie powinny opuścić katalogu Xbox Game Pass i będą w nim dostępne na stałe.

Pete Hines poruszył również niezwykle ważną kwestię, o której już wcześniej wspominali inni deweloperzy w chwili dołączenia do Microsoftu – dzięki Xbox Game Pass zespoły mogą zajmować się tworzeniem gier, a amerykański gigant poświęca uwagę ich wydaniu. Dzięki formie XGP i zwiększającej się liczbie jego użytkowników, twórcy gier mają pewność, że efekty ich prac dotrą do dużego grona odbiorców.

Jesteście zainteresowani tematem dołączenia Bethesdy do Microsoftu? Zapoznajcie się z opinią Rogera.

Źródło: https://wccftech.com/bethesda-back-catalog-xbox-game-pass-phil-spencer-approves/

Tagi: bethesda Microsoft Xbox Game Pass