Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2020 18:41
DOOM w Xbox Game Pass
3573V

DOOM Eternal w Xbox Game Pass? Microsoft szykuje nową ofertę i wspomina „The Slayer is Coming”

DOOM lub DOOM Eternal zmierzają do Xbox Game Pass. Melissa opublikowała nową wiadomość, która potwierdza nadejście nowej gry do usługi, a gracze szybko odkryli, że oferta jest powiązana z id Software.

Microsoft najwidoczniej chce bardzo szybko wykorzystać przejęcie Bethesdy. Na profilu Xbox Game Pass pojawiła się wiadomość od Melissy, która jak zawsze bawi się z graczami i chce zapowiedzieć pojawienie się w usłudze nowych produkcji.

Po kilku minutach gracze odkryli, że pod „Talk soon, Melissa” kryją się dodatkowe słowa:„The Slayer is Coming”. Jest to jednoznaczna wiadomość, która pozwala przygotowywać się na ubijanie demonów w ramach Xbox Game Pass.

Pytanie w zasadzie pozostaje jedno – DOOM z 2016 roku czy DOOM Eternal z marca? Microsoft ma najwidoczniej plan i chce szybko skorzystać z dóbr Bethesdy i wprowadzić przynajmniej jedną pozycję do swojej cenionej przez graczy usługi.

Trudno tak naprawdę powiedzieć, na jaki wariant zdecyduje się Microsoft, ale nie będę specjalnie zaskoczony, gdy jednocześnie do Xbox Game Pass trafią dwie części serii lub w październiku zagramy w DOOM-a (2016), by w listopadzie (na premierę Xboksa Series X|S) otrzymać DOOM Eternal.

Zachęcam do przeczytania tekstu Rogera o ostatniej decyzji Microsoftu i przejęciu Bethesdy.

Źródło: Twitter: XboxGamePass

Tagi: bethesda Doom Eternal id software Xbox Game Pass