Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 07:00
Trójka bohaterów Grand Theft Auto 5
2499V

GTA 5 na PS5 może otrzymać darmową aktualizację z obecnej generacji

Rockstar nie przedstawił jak dotąd szczegółów ulepszeń oraz drogi aktualizacji dla GTA 5 na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, jednak wydaje się niezwykle prawdopodobne, że gracze ulepszą grę za darmo. Wskazany scenariusz sugeruje jeden ze sklepów.

Rockstar potwierdziło już przygotowanie nowej wersji GTA 5 na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, tymczasem wiele na to wskazuje, że gra zostanie wyceniona w rekordowej cenie. Jak wiemy, Take-Two jest jedną z korporacji, która nie widzi przeszkód w oferowaniu gier na 349 zł, choć pojawił się cień szansy, że Grand Theft Auto 5 otrzyma możliwość bezpłatnego przejścia z PS4 na nową generację. 

Opisany scenariusz sugeruje Micromania. Francuski sklep podał listę produkcji, które otrzymają opcję bezpłatnej aktualizacji i na zestawieniu znajduje się właśnie Grand Theft Auto V. Sprawa byłaby zaskakująca, choć musimy pamiętać, że Rockstar rozdawało już raz GTA 5, a źródłem gigantycznych zysków z gry są mikrotransakcje, więc zaoferowanie produkcji bez dodatkowych kosztów wydaje się sensowne, by zwiększyć potencjalną grupę odbiorców nowych dodatków do GTA Online. Oczywiście, pojawienie się aktualizacji z PS4 do PS5 sugeruje również takie ułatwienie dla graczy, którzy posiadają obecnie Xboksa One, a chcieliby zagrać na Xboksie Series X.

Łatwo można wyobrazić sobie scenariusz, w którym gracze skorzystają z bezpłatnego przejścia na nową generację, ale już posiadanie chociażby nowej mapy będzie związane z dodatkowym zakupem. Rockstar posiada niemal nieograniczone możliwości, ponieważ GTA 5 zaskarbiło sobie szerokie grono fanów.

Należy zaznaczyć, że nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, jednak często sklepy otrzymują poniższe informacje, by przygotować swoich klientów na decyzje deweloperów.

GTA 5 bezpłatna aktualizacja

Źródło: https://mp1st.com/news/report-gta-v-ps5-upgrade-to-be-free-if-you-own-it-on-ps4-says-retailer

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North