Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2020 20:05
Xbox Smart Delivery
7542V

Xbox reaguje na ruch Sony i brak aktualizacji Spider-Mana. Firma promuje Smart Delivery

Sony potwierdziło zaskakującą decyzję dotyczącą braku aktualizacji, a nawet możliwości łatwego kupienia Spider-Mana na PlayStation 5, więc sytuację wykorzystuje Microsoft. Xbox UK odkopał swoją wiadomość i promuje Smart Delivery.

Sony potwierdziło dzisiaj ważną wiadomość dla fanów Spider-Mana. Klienci gry z PlayStation 4 nie otrzymają bezpłatnej aktualizacji do wersji z PlayStation 5, a nawet nie mogą jej łatwo kupić.

Jak wiadomo zupełnie inne podejście do swoich tytułów wyznaje Microsoft, który zachęca deweloperów do wspierania Smart Delivery – w tym wypadku gracz kupuje tytuł raz i zawsze ma pewność, że będzie grać w najlepszą wersję danej pozycji. Jeśli przykładowo kupimy Gears 5 na Xboksa One, a deweloperzy zapewnią ulepszenia, to na Xboksie Series X|S pobierzemy bezpłatną aktualizację, która wykorzysta moc next-genów.

Xbox UK postanowiło wykorzystać sytuację i podało dalej (retweet) wiadomość z czerwca – dzięki temu teraz każdy gracz może ponownie poznać ideę Smart Delivery:

Xbox Smart Delivery

Trudno nie odnieść wrażenia, że tak to powinno wyglądać z każdą grą na każdej platformie, ale niestety dzisiejsza sytuacja potwierdza, że nie każdy wydawca jest zainteresowany propozycją podobną do Smart Delivery.

Więcej informacji na temat Smart Delivery i listę produkcji wspierających usługę znajdziecie na naszej stronie.

Źródło: Twitter: Xbox UK

Tagi: Microsoft playstation 5 ps5 Smart Delivery sony xbox series s xbox series x