Microsoft rozważa kupienie kolejnych studiów. Bethesda będzie „pół-niezależna”

Gry
2971V
Microsoft rozważa kupienie kolejnych studiów. Bethesda będzie „pół-niezależna”
Iza Łęcka | 23.09.2020, 09:20

Najwidoczniej to nie koniec dużych zakupów Microsoftu. Satya Nadella potwierdził, że amerykańska korporacja rozważa kupienie kolejnych zespołów, natomiast Phil Spencer uspokoił graczy, którzy obawiali się wielkich zmian w działaniu Bethesdy.

Kurz po poniedziałkowym ogłoszeniu o przejęciu Bethesdy jeszcze nie opadł, tymczasem już pojawiają się nowe, niepotwierdzone doniesienia o kolejnych krokach giganta z Redmond. Pierwsze plotki, które rozbudziły fanów marki Xbox, nadciągnęły już wczoraj. Informatorzy zaznajomieni z planami Microsoftu wspomnieli o kolejnych przejęciach, dzięki czemu wielu graczy jest przekonanych, że Amerykanie nabyli Segę.

Gdy Internet zareagował na plotki, pracownicy Microsoftu publikowali wiadomości, które pozwoliły sądzić, że faktycznie coś jest na rzeczy i wkrótce do Xbox Game Studios zostaną dołączone nowe studia:

Jednocześnie redakcja cnet.com opublikowała rozmowę z Satya Nadellą (dyrektor generalny Microsoftu) oraz Philem Spencerem (szef marki Xbox), która dla wielu obserwatorów branży stała się sygnałem do kolejnych spekulacji: Microsoft może już wkrótce dołączyć do swojej rodziny kolejne zespoły.

Podczas wywiadu, Satya Nadella zdecydowanie określił, że nikt nie może z dnia na dzień zbudować nowego studia, które będzie oferować treści na oczekiwanym, wysokim poziomie. Dlatego też Microsoft rozważa kolejne przejęcia i planuje rozbudowywać swoje struktury, by móc oferować jeszcze więcej gier w Xbox Game Pass, którego rozwój jest niezwykle ważną kwestią dla giganta.

Nawiązując do wykupienia Bethesdy, Phil Spencer wyjaśnił, że zadaniem Microsoftu nie jest pełne narzucenie swoich zasad innym zespołom. Studia Bethesdy będą działać „pół-niezależnie”, by deweloperzy mogli rozwijać gry w swoim stylu, a szef marki Xbox podkreślił, że „nie chodzi o to, by stali się nami”.

Na podobnych zasadach działają już między innymi Obsidian Entertainment, Ninja Theory czy też Double Fine Productions. Microsoft kupił studia, wspomaga ich rozwój dodatkowymi środkami, ale nie zamierza ingerować w projekty.

Jesteście zainteresowani przejęciem Microsoftu przez Bethesdę? Przeczytajcie ciekawy tekst Rogera, który przedstawia swój punkt widzenia na całą sytuację.

Źródło: https://www.cnet.com/news/how-microsofts-ceo-xbox-head-say-they-wont-screw-up-bethesda/ https://wccftech.com/bethesda-microsoft-semi-independent-open-to-more-acquisitions/

Komentarze (135)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper