Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.09.2020 11:34
Ciemny kryształ Netflix
1317V

Netflix kasuje kontynuację Ciemnego kryształu po zdobyciu przez serial nagrody Emmy 2020

Z pewnymi decyzjami Netflixa trudno się pogodzić - szczególnie kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo mocnymi i udanymi serialami.

Tak też jest w przypadku "Ciemnego kryształu" który debiutował w sierpniu 2019 r. Okazuje się, że Netflix kasuje wszelkie plany związane z drugim sezonem tej znakomitej produkcji fantasy. I to po tym, jak "Ciemny kryształ: czas buntu" uzyskał nagrodę Emmy w kategorii najlepszego serialu dla dzieci.

Netflix podziękował w osobno wydanym komunikacie wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie "Ciemnego kryształu" - przede wszystkim artystom z Jim Henson Company, czyli studia odpowiedzialnego za niesamowitego wykonanie serialu. Do informacji odniosła się też Lisa Henson (producentka "Ciemnego kryształu"), która potwierdziła, że nie powstanie już drugi sezon - przynajmniej nie pod egidą Netflixa.

"Potwierdzam, że nie będzie kolejnego sezonu "Ciemnego kryształu". (...) Wiem, że fani chcieliby poznać zakończenie tego rozdziału sagi, więc będziemy szukać innych sposobów, by opowiedzieć tę historię w przyszłości"" - napisała Lisa Henson.

"Cieszymy się, że artyści odpowiedzialni za "Ciemny kryształ" otrzymali w trakcie weekendu nagrodę Emmy" - czytamy w komunikacie Netflixa, który nie uzasadnił decyzji o skasowaniu drugiego sezonu serialu.

Źródło: Deadline

Tagi: fantasy Netflix serial