Iza Łęcka Iza Łęcka 22.09.2020 08:04
call of duty black ops cold war
1316V

Call of Duty z dużym wyciekiem danych graczy. Hakerzy zaatakowali Activision

Activision najprawdopodobniej doświadczyło ataku hakerów. Jak donoszą znani informatorzy ogromna część graczy utraciła dostęp do swoich kont. Sprawdźcie szczegóły.

Call of Duty to marka, która cieszy się ogromną popularnością. Już pierwsi gracze mogli testować Call of Duty: Black Ops Cold War, a coraz śmielej mówi się o zapewnieniu przez Acitivision Call of Duty: Warzone na urządzeniach mobilnych. Ogromna popularność marki i miliony zarejestrowanych graczy na kontach Activision sprawiają, że infrastruktura wydawcy staje się łakomym kąskiem dla hakerów pragnących nielegalnie uzyskać dostęp do danych użytkowników.

Najprawdopodobniej do takiej właśnie sytuacji doszło w ostatnim czasie. Jak donoszą znani informatorzy TheGamingRevolution oraz Okami, którzy związani są z Call of Duty i wielokrotnie przed oficjalnymi ogłoszeniami udzielali ważnych informacji dotyczących strzelanki, ponad 500 tysięcy kont Activision zostało zaatakowanych. Każdy z nich radzi, by jak najszybciej zmienić hasło do swoich profili – co również i my polecamy. Korzystnie jest również aktywować dwustopniową weryfikację konta użytkownika.

Dodatkowo, coraz więcej graczy wskazuje, że nie może uzyskać dostępu do swoich profili. Activision jak na razie nie komentuje sprawy. Przypomnijmy jednak, że to nie pierwsza w tym roku sytuacja, gdy hakerzy pokusili się o uzyskanie dostępu do kont graczy – w kwietniu Nintendo informowało o sporym ataku, w wyniku którego zagrożonych zostało aż 160 00 kont.

Tagi: Activision atak hakerów call of duty Hakerzy