Iza Łęcka Iza Łęcka 22.09.2020 07:36
Phil Spencer Fallout Boy
3096V

Microsoft kupił Bethesdę za „zaskakująco niską cenę”. Transakcja ma pomóc w powrocie Xboksa na fotel lidera

O ogłoszeniu Microsoftu i Bethesdy mówi cały świat, nie brakuje również opinii, według których amerykański gigant zyskał teraz odpowiednie wsparcie, by móc powrócić na fotel lidera branży gier. Według DFC Intelligence, Bethesda została kupiona za bardzo dobrą cenę.

O wczorajszym ogłoszeniu branża gier będzie mówić jeszcze długo. Microsoft zdecydował się wyłożyć na Bethesdę gigantyczne 7,5 mld dolarów, jednak DFC Intelligence wskazuje, że była to bardzo dobra oferta, a analitycy określają kwotę mianem „zaskakująco niskiej ceny”. Specjaliści są przekonani, że właśnie to przejęcie pomoże korporacji z Redmond powrócić na szczyt i odniesie istotny skutek na przestrzeni całej następnej generacji.

„Ogólnie rzecz biorąc, przejęcie jest kolejnym sygnałem, że choć sprzęt Xbox nie może konkurować z marką PlayStation w krótkiej perspektywie czasowej, to Microsoft jest lepiej przygotowany do skupienia się na długoterminowej wizji. Bethesda zapewni rozbudowaną bibliotekę tytułów zarówno dla usługi Game Pass, jak i usługi transmisji strumieniowej w chmurze zarówno na Xboksie, jak i na PC.

Kluczowe franczyzy Bethesdy obejmują gry RPG z serii Fallout i Elder Scrolls. Są to produkcje, które dobrze sprawdzają się zarówno na konsoli, jak i na PC oraz zawierają główne komponenty online. Same te dwie IP mogą być warte wskazanej ceny zakupu.”

Na wieść o wczorajszym ogłoszeniu nie brakuje pozytywnych opinii, według których studia Bethesdy otrzymają szansę tworzenia jeszcze lepszych gier. Microsoft może zapewnić odpowiednie środki oraz dodatkowy czas, by na rynku pojawiały się duże i dopracowane gry – świadkami podobnej sytuacji byliśmy w przypadku Wasteland 3, którego deweloperzy pomimo zaliczenia opóźnienia, otrzymali czas na dokończenie prac na tytułem i zaproponowanie większej zawartości na start.

Microsoft zakończy całą transakcję dopiero w połowie przyszłego roku, najpewniej więc na pierwsze i bardziej podniosłe efekty współpracy zespołów Bethesdy z Xbox Game Studios będziemy musieli zaczekać jeszcze dłużej.

Sprawdźcie pełną listę zespołów pracujących teraz nad grami dla Xbox Game Pass.

Źródło: https://wccftech.com/microsofts-zenimax-media-acquisition-was-a-surprisingly-low-price-claims-analyst/

Tagi: bethesda dfc intelligence Microsoft