Iza Łęcka Iza Łęcka 22.09.2020 07:00
Quantum Error
3593V

Quantum Error trafi na Xboksa Series X|S. Twórcy tłumaczą się ze zrezygnowania z ekskluzywności PS5 i PS4

Quantum Error od miesięcy było zapowiadane jako „pierwszy horror przygotowany na PS5”, a deweloperzy nie szczędzili pochwał wobec sprzętu Sony, zapowiadając wyjątkowe wrażenia podczas rozgrywki na next-genowym PlayStation. Teraz możemy potwierdzić, że ich produkcja trafi także na Xboksa Series X|S.

Twórcy Quantum Error próbowali zapewnić swoją produkcję na premierę PlayStation 5, tymczasem obecnie możemy potwierdzić znaczące zmiany: w przyszłym roku gra trafi nie tylko na konsole Sony, lecz również na sprzęt Microsoftu. Studio TeamKill Media potwierdziło zmianę strategii i chęć dostarczenia swojej gry również na Xboksa Series X. Xboksa Series S i może nawet na Xboksa One – w wiadomości do graczy deweloperzy wskazują na konsole Xbox.

Uzasadniając swoją decyzję, zespół TeamKill Media potwierdził, że po pokazach najnowszej pozycji otrzymał wiele próśb od fanów marki Xbox, którzy chcieli również na swoim ulubionym sprzęcie móc zagrać w Quantum Error. Podjęto więc decyzję o zaproponowaniu Quantum Error również na urządzenia Microsoftu. Nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery, jednak ta powinna zostać ujawniona w przeciągu następnych miesięcy.

Decyzja nie jest specjalnie zaskakująca biorąc pod uwagę fakt, że wielu graczy planuje zakup konsoli nowej generacji Microsoftu, a deweloperzy z TeamKill Media pragną udostępnić grę jak najszerszemu gronu odbiorców. Wcześniej twórcy chętnie opowiadali o możliwościach PS5 i zaprezentowali rozgrywkę z PlayStation 5.

Źródło: Twitter: Quantum_Error

Tagi: Quantum Error TeamKill Media