Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.09.2020 12:00
Among us
1582V

Among Us na szczycie rankingu sprzedaży Steam. Niesamowita popularność niepozornej gry

Szajba na Among Us cały czas się rozwija. Niepozorna gra indie bije obecnie rekordy popularności - nie tylko na smartfonach, ale również w wersji pecetowej.

W wersji smartfonowej Among Us zostało już pobrane ponad 85 milionów razy. Tytuł wydany w 2018 roku, który zaczynał bardzo skromnie (przede wszystkim przez praktycznie nieistniejącą kampanię reklamową) cieszy się z każdym tygodniem większą popularnością i bije obecnie rekordy popularności m.in. na Twitch (w jednym momencie w trakcie weekendu gameplay z Among Us oglądało ponad 400 tysięcy osób).

W ostatnim tygodniu na Steam zanotowano wzrost sprzedaży gry o 661%, dzięki czemu Among Us wyprzedziło w rankingu Steam nawet takiego tuza jak Fall Guys, które od swojej premiery było bestsellerem na platformie sprzedaży Valve. 

Ranking sprzedaży gier na Steam (ostatni tydzień):

  1.     Among Us
  2.     Fall Guys
  3.     Valve Index VR Kit
  4.     Crusader Kings 3
  5.     Sea of Thieves
  6.     Medieval Dynasty
  7.     Hades
  8.     Conan Exiles: Isle of Siptah
  9.     Craftopia
  10.     Crusader Kings 3: Royal Edition

Na początku września okazało się, że w jednym momencie na serwerach Among Us zarejestrowano aż 1,5 mln graczy, co doprowadziło przez kilka godzin do problemów z działaniem gry. Niezwykle popularna produkcja doczeka się sequela. Deweloperzy tego początkowo nie planowali, ale ogromny wzrost zainteresowania Among Us skłonił ich do zapowiedzenia kontynuacji gry, czyli Among Us 2.

Among Us zapewnia multiplayerową zabawę dla 10 osób. Esencja rozgrywki to jak najszybsze przygotowaniu statku kosmicznego do podróży. W grupie osób starających się zapewnić należyty stan techniczny statku znajdują się sabotażyści (ich status jest jednak ukryty), którzy próbują zapobiec wykonaniu misji.

Źródło: https://nintendosmash.com/among-us-exceeds-85-million-downloads-on-mobile-and-is-already-a-sales-leader-on-steam/
https://www.dualshockers.com/among-us-tops-steam-charts-knocking-off-fall-guys/

Tagi: Among Us