Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.09.2020 12:25
Among Us
1568V

Among Us bije rekordy popularności. Gracze zwariowali na punkcie sieciowej przygody

Niepozorna, niskobudżetowa gra Among Us, wydana w 2018 roku, staje się prawdziwym fenomenem. Tytuł bije obecnie rekordy popularności!

Among Us z pewnością nie przyciąga do siebie piękną grafiką, ale gameplay w tym tytule pokochały już miliony osób. Among Us zapewnia zabawe dla maksymalnie 10 osób. Rozgrywka polega na jak najszybszym przygotowaniu statku kosmicznego do międzygwiezdnych wojaży. W grupie multiplayerowej znajdują się jednak ukryci sabotażyści, którzy utrudniają wykonanie zadania.

Autorzy Among Us pochwalili się, że w trakcie weekendu w jednym momencie na serwerach gry zanotowano 1,5 miliona graczy. Większość bawiła się na smartfonach (wydanie iOS i Android). Ok. 166 tysięcy osób grało w wersję pecetową, która w przeciwieństwie do mobilnej jest płatna (ale nie zawiera mikrotransakcji). W pewnym momencie serwery gry przestały wyrabiać pod naporem ponad miliona osób.

Popularność Among Us wydaje się wzrastać z każdym tygodniem. Wczorajszej nocy zarejestrowano aż 180 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie na Steam. O tytule zrobiło się głośno, więc ten rekordowy w dziejach pecetowego wydania wynik zostanie jeszcze pewnie znacznie podbity. 

Źródło: https://www.pcgamesn.com/among-us/player-count
Steam

Tagi: Among Us PC steam