Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.09.2020 09:58
3DS
775V

Nintendo potwierdza zakończenie produkcji 3DS i zapewnia utrzymanie usług sieciowych

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o smutnym dla fanów 3DS-a komunikacie ze strony japońskiego oddziału Nintendo. Ogłoszenie zostało już potwierdzone również przez europejski wydział korporacji.

17 września na japońskich stronach Nintendo pojawił się komunikat o zakończeniu produkcji 3DS i 2DS we wszystkich istniejących wariantach. Niedługo później w tej kwestii ogłoszenie wydał brytyjski oddział Nintendo, który napisał, ze "produkcja rodziny konsol Nintendo 3DS została zakończona".

Cóż, nie ma już szans na wprowadzenie na rynek nowo wyprodukowanych egzemplarzy 3DS i 2DS. Pozostaje nam wykupywanie ostatnich zapasów, które posiadają sklepy. Nintendo potwierdza za to jedną sprawę - że będzie dalej wspierać usługi sieciowe związane z 3DS-em. Na oficjalnej stronie firmy pojawiło się ogłoszenie, że będzie utrzymywać np. możliwość grania sieciowego w tytułach z tej konsoli.

"Istniejąca biblioteka ponad 1000 gier na 3DS zawiera wiele wielkich i zachwalanych hitów, zapewniając cale lata świetnej zawartości do odkrywania i cieszenia się nią. Nintendo będzie wspierać usługi sieciowe związane z tymi grami w dającej się przewidzieć przyszłości" - głosi komunikat Nintendo.

Brzmi to dobrze. Miejmy nadzieję, że Nintendo faktycznie utrzyma serwery dla swoich gier w najbliższych latach. Na pewno baza użytkowników 3DS-ów jest nadal ogromna. Japońska firma podała w czerwcu, że na całym świecie rozeszło się już ponad 75 mln 3DS-ów.

Zerknijcie przy okazji na wrześniowe gry z oferty Nintendo Switch Online.

Źródło: https://gamerant.com/nintendo-3ds-online-support-continuing/

Tagi: 2ds 3ds Nintendo