Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2020 20:17
ps5
4132V

Sony przeprasza za bałagan z pre-orderami na PS5 i oznajmia, że wkrótce firma udostępni więcej sztuk sprzętu

Sony przeprosiło graczy, którzy nie zdążyli złożyć pre-orderu i zaznaczyli, że niebawem potencjalni klienci znów będą mogli złożyć zamówienie przedpremierowe.

Sony niespodziewanie uruchomiło zamówienia przedpremierowe na konsole PlayStation 5. Nie spodobało się to wielu fanom marki, szczególnie tym zamieszkującym Amerykę Północną. Odbiorcy z USA, tudzież Kanady nie zdążyli zamówić swojego egzemplarza u niektórych sprzedawców detalicznych. Przykładowo w Gamestopie sztuki PS5 rozeszły się w kilkanaście minut.

Zauważyło to oczywiście Sony, które, za pomocą Twittera, przeprosiło poszkodowanych graczy i oznajmiło, że już niebawem umożliwią potencjalnym klientom składanie kolejnych zamówień przedpremierowych. Jeśli więc nie zdążyliście przedpremierowo zamówić PlayStation 5, obserwujcie oficjalne konto PlayStation, a także karty rzeczonych produktów na takich stronach, jak Media Expert, czy Media Markt. Informacja o ilościach dostarczonych urządzeń w połowie listopada przez Sony dla poszczególnego sklepu może zostać zaktualizowana lada dzień.

Warto przypomnieć, że PS5 nie będzie wstecznie kompatybilne z PS3, PS2 oraz PSOne.

Źródło: Twitter

Tagi: preorder ps5 sony