Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2020 14:45
the witcher: blood origin
742V

The Witcher: Blood Origin - znamy osoby, które sprawują pieczę nad scenariuszem serialu

Showrunner serialu The Witcher: Blood Origin udostępnił zdjęcie, na którym przedstawił dziewięciu (wliczając jego osobę) scenarzystów zajmujących się przygotowaniem historii do produkcji Netfliksa.

The Witcher: Blood Origin to sześciodcinkowy serial od Netfliksa, który został niespodziewanie zapowiedziany pod koniec lipca. Chwilę później poinformowano fanów uniwersum wykreowanego przez polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego, że właśnie ruszyły castingi do produkcji. Od tego czasu nie dostaliśmy żadnych konkretnych informacji nt. mini-serialu, aż do dzisiaj, kiedy to ujawniono wiele wpływowych osób, które będą sprawować pieczę nad The Witcher: Blood Origin.

Declan De Barra, showrunner produkcji, ujawnił dziewięciu scenarzystów (wliczając także jego osobę), którzy będą zajmowali się przygotowaniem prequelowej przygody, która opowie historię świata elfów sprzed jego upadku, a co najważniejsze, poruszy kwestię dawno zapomnianego pierwszego Wiedźmina. Są to (oprócz Declana De Barry): 

  • Kirsten Van Horn (pracowała przy "Mistress", "Krypton", "Berlin Station", "Snowpiercer")
  • Aaron Steward-Ahn ("Mandy")
  • Alex Meenehan (S6 "Bosch", "Moon Knight")
  • Tania Lothia ("Swamp Thing", "Carnival Row")
  • Tasha Huo ("Women in the Dirt: Landscape Architects Shaping Our World", "Black Belle")
  • Troy Dangerfield ("Castle", "Tokens")
  • Pooja Gupta (grała w serialu "Married At First Sight: The First Year")

Na razie nie udało się zidentyfikować dziewiątej osoby, która znalazła się we wpisie ujawnionym przez showrunnera serialu. Trzeba jednak przyznać, że mieszanka starych, jak i młodych talentów może owocować świetnym scenariuszem, który zaciekawi nawet osoby niezaznajomione ze światem Wiedźmina.

Źródło: https://redanianintelligence.com/2020/09/19/the-witcher-blood-origin-writers-room-assembles-for-the-first-time/

Tagi: netflix serial The Witcher: Blood Origin