Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2020 12:07
PS5 Out of Stock
9721V

PS5 wyprzedane w pierwszym europejskim kraju. Sony nie gwarantuje nowej dostawy przed Świętami

Pierwsze sklepy z Europy potwierdzają wyprzedanie wszystkich dostępnych egzemplarzy PS5. Jeśli graczom nie udało się załapać na PlayStation 5, to mogą zagrać na next-genowym PlayStation dopiero w przyszłym roku.

Sony nie zapowiedziało startu preorderów na PS5 na swoim wydarzeniu i już w nocy informowaliśmy o pierwszym sklepie, który zdecydował się zaproponować graczom PlayStation 5. Teraz konsola nowej generacji Sony jest wciąż dostępna w Polsce, ale sytuacja może szybko się zmienić.

Roberto Serrano potwierdził sytuację z Włoch – „Zapasy na dzień premiery zostały wyczerpane”. Gracze z tego kraju rzucili się na PlayStation 5 i co najważniejsze: Sony Interactive Entertainment nie gwarantuje drugiej dostawy przed tegorocznymi Świętami.

Jeśli więc graczom nie udało się załapać na PS5, będą zmuszeni do szukania konsoli po aukcjach lub zostaną zmuszeni do zaczekania na drugą dostawę. Jeszcze w środę pojawiły się przecieki, według których następna tura PlayStation 5 trafi na rynek na początku grudnia, a trzecia dopiero w styczniu, jednak bardzo możliwe, że ta sytuacja nie dotyczy akurat włoskiego rynku. Szczegóły potwierdził jeden z amerykańskich dziennikarzy.

To jak... Zamawiacie PS5? W Polsce nadal sprzęt jest dostępny, ale już nie we wszystkich punktach.

Źródło: Twitter: geronimo_73

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony