Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2020 01:02
PlayStation 5 eBay
7265V

PS5 odsprzedawane na aukcjach za astronomiczne kwoty. Gracze wykorzystują braki w dostępności PlayStation 5

Pierwsi gracze zagwarantowali sobie możliwość kupienia PS5, ale jak mogliśmy się spodziewać – zainteresowanie PlayStation 5 jest tak duże, że w niektórych krajach zaczyna brakować next-genowej konsoli. Sytuację wykorzystują klienci, którzy zdążyli zamówić sprzęt Sony.

Już dzisiaj miałem okazję wspomnieć o problemie graczy z Włoch, a identyczna sytuacja pojawia się w Stanach Zjednoczonych. Sklepy wyprzedają wszystkie PlayStation 5 i jednocześnie zaczął otwierać się nowy rynek. Klienci z zagwarantowanymi PS5 chętnie wystawiają swoje preordery na eBayu i już teraz możemy odkupić konsolę za bardzo wysokie kwoty... A możemy podejrzewać, że to dopiero początek.

PS5 jest oficjalnie dostępny w Stanach Zjednoczonych za 499 dolarów lub 399 dolarów (wersja bez napędu), ale już teraz znajdziecie oferty od 570 dolarów do nawet kilku tysięcy. Rekordzista chce za oddanie swojego preordera na PlayStation 5 nawet 25 tysięcy dolarów (94250 zł). Jest to zestaw składający się z konsoli, dwóch kontrolerów, PlayStation Plus na rok, Destruction All Stars oraz limitowanego wydania Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Sprzedawcy tworzą podobne „pakiety”, by znacząco podbić cenę samej konsoli.

Nikt raczej nie kupi konsoli w takiej cenie, ale na pewno znajdą się gracze, którzy zdecydują się na odkupienie konsoli – nie będę zaskoczony, gdy najwięksi fani marki PlayStation zdecydują się wyłożyć na sprzęt 1000 dolarów.

Jak widać szał na PlayStation 5 nie maleje, a co będzie w następnych tygodniach? Sony dopiero chce pokazywać funkcje oraz możliwości PS5, więc mogą pojawić się kolejni gracze, którzy jednak zdecydują się na next-genowe PlayStation. Na szczęście – w Polsce nadal możemy zamówić PS5.

PS5 - ebay - 1

PS5 - ebay - 2

Źródło: https://www.pcmag.com/news/ps5-pre-orders-pop-up-on-ebay-at-insane-prices

Tagi: playstation 5 ps5 sony