Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2020 08:49
PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition
10102V

PS5 zostało zaprezentowane z tyłu. Gracze szukają miejsca na dysk SSD

Sony nadal nie zdecydowało się na głębszą prezentację wyglądu PS5, ale korporacja w końcu pokazała tył urządzenia. Firma ujawniła wszystkie porty i gracze zastanawiają się – jak wymienią dysk SSD?

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku w listopadzie, więc Sony powinno wkrótce potwierdzić kolejne spotkanie z graczami. Japończycy mają do pokazania system PS5 oraz powinniśmy wkrótce spojrzeć na dokładną prezentację rzeczywistego modelu next-genowego PlayStation.

Firma jednak w końcu pokazała tył konsoli, który potwierdza rozmieszczenie portów – firma zdecydowała się na dwa porty USB 3.1, LAN Ethernet, HDMI oraz oczywiście wejście na kabel zasilający. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że z przodu znajdziemy USB Typu-C oraz USB Typu-A.

Gracze jednak zastanawiają się – jak wymienimy SSD? Jak wiadomo PS5 trafi na rynek z super szybkim ale mniejszym dyskiem (825GB), który w pewnym momencie trzeba będzie wymienić. Nadal nie znamy cen takiej przyjemności, ale warto zwrócić uwagę, że na „plecach” PS5 nie znajdziecie specjalnego portu.

Wiele jednak na to wskazuje, że wejście na dysk znalazło się pod podstawką – na pierwszym z poniższych screenów znajdziecie zarys szufladki, która powinna służyć właśnie za wymianę SSD.

Sprawdźcie cenę PS5 oraz next-genowych gier.

PS5 tył urządzenia

Źródło: Twitter: geronimo_73

Tagi: playstation 5 ps5 ps5 porty sony